Son Dakika Haber

Dünyadaki Dev Kulüpler O Türk’ün Peşine Düştü

Bayer Leverkusen takımında forma giyen Türk asıllı 18 yaşındaki Atakan Akkaynak spor camiasının gündemine oturdu. Dev kulüplerin peşine düştüğü Atakan’ı TFF’de yakın takibe aldı.

Edinilen bilgilere göre Barcelona tarafından 1 yıldır takip edilen Atakan Akkaynak’ı Roma ve Chelsea takımları da gündemlerine aldı. Bayer Leverkusen takımıyla 2019 sonuna kadar sözleşmesi olan Atakan Akkaynak henüz As takımında forma giymese de sezon öncesinde yapılan hazırlık kampında as takımla birlikte antrenman yaptı.

Almanya milli takımlarının alt yaş gruplarında görevlendirilen Atakan Akkaynak, Almanya spor camiası tarafından geleceği en parlak futbolcular arasında gösteriliyor. Almanya U17’de ve Almanya U18’de kaptanlık yapan Atakan, geçen haftalarda Almanya U19’a çağrıldı. Futbolda ülke seçimini Almanya’dan yana kullanan Atakan, liderlik özellikleriyle birlikte iki ayağını kullanabilmesiyle de öne çıkıyor. Ayrıca A milli takımın Atakan için bir çalışma başlatacağı da gelen haberler arasında yer alıyor.

Fahri İnce (fahri@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com "Avrupa'da Futbol" alanında içerik editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.