Son Dakika Haber

Dünya Şampiyonu olan Genç Boksörleri Coşkulu Karşılama

Rusya'nın Sankt Petersburg kentinde düzenlenen Dünya Gençler Boks Şampiyonası'nda altın madalya kazanan milli boksörlerimiz Tuğrulhan Erdemir ve dünya üçüncülüğünü elde eden Necat Ekinci ile milli takım heyeti Türkiye'ye dönüşlerinde coşkuyla karşılandı. Türkiye Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç, Ankara Esenboğa Havalimanı’na gelerek milli sporcuları çiçeklerle karşıladı. Türk Gençler Boks Milli Takımı'nı taşıyan uçak önceki gece saat 23.30 sularında Ankara'ya indi. Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç ve federasyon yetkilileri tarafından karşılanan milli takım sporcularına havalimanında çok sayıda sporsever ile boksörlerin aileleri de eşlik etti.

Olimpiyatlarda Da Madalya Kazanacaklarına İnanıyorum

Eyüp Gözgeç, Rusya’dan madalya ile dönen Türk boksörlerin çok büyük bir başarıya imza attığını söyledi. Rusya’da dünya şampiyonu olan Tuğrulhan Erdemir ve dünya üçüncüsü olan Necat Ekinci'nin daha 17 yaşında olduğunu vurgulayan Gözgeç, bu yaşlarda bu başarıları kazanan iki gencin ileride olimpiyat oyunlarında da çok başarılı sonuçlar alacağına inandığını kaydetti. Avrupa’da şampiyon olan kadın boksörlerin de, dünya derecesi yapan erkek sporcuların da Türk boksunun ne kadar doğru yolda olduğunu gösterdiğin dile getiren Federasyon Başkanı Eyüp Gözgeç, federasyon olarak tüm sporculara Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a bir söz verdiklerini dile getirdi. İnşallah o sözlerini tutacaklarını ve Türkiye'de sporunun her zaman en iyi şekilde temsil edilmesini sağlayacaklarını bildirdi. 

Türk Bayrağını Göndere Çektirdim, Çok Mutluyum

Dünya şampiyonu olarak altın madalya kazanan milli sporcumuz Tuğrulhan Erdemir ise Türk bayrağını göndere çektirmenin kendisi için onur verici olduğunu belirtti. Finalde Rus rakiple karşılaştığını, ev sahibi karşısında final maçı oynamanın hiç de kolay olmadığını ifade eden Erdemir, on binden fazla seyircinin Rusya diye sloganlar attığı bir ortamda galip gelip İstiklal Marşı'nı okuttuğu için son derece mutlu olduğunu kaydetti. Bu başarıda emeği geçen tüm hocalarına, takım arkadaşlarına, federasyon başkanı Eyüp Gözgeç'e ve özellikle Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek’e çok teşekkür ettiğini aktardı. Federasyon Başkanı Gözgeç, milli takım kafilesi, federasyon yetkilileri ve sporcular ile daha sonra hatıra fotoğrafı çektirdi.

Kıvanç Kurgulu (kivanc@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com "Diğer Sporlar" alanında içerik editörü. Hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.