Son Dakika Haber

Denayer'den yeni sosyal polemik!

Galatasaray spor kulübünde başarılı bir sezon geçiren Jason Denayer sosyal medyada ilgi odağı oldu ve paylaşımı ile sosyal medyayı salladı.

Sarı kırmızı takımda oynadığı oyun ile büyük beğeni toplayan ve geçen sezon içerisinde kiralık oynayan Jason Denayer sergilediği oyun ile seyirciden tam not almıştı. Bu sezon kalbinin Galatasaray takımında olduğunu belirtmesine rağmen Sunderland takımına kiralandı. Bundan dolayı profesyonel futbolcunun Manchester City takımının hocası olan Pep Guardiola’ya olan tepkisi sürüyor.

Jason Denayer futbol kariyerine sarı kırmızılı takımda devam etmek istediğini belirmesine rağmen İngiltere’nin Sunderland takımına kiralık olarak gönderilmişti. Bundan dolayı da teknik direktör ile arası açıldı. Bu sorunu sosyal medyada paylaşılan Şerefsiz Pep tweetini  beğenmesi ile dikkatleri bir anda üzerine çekti . Sosyal medyada çok konuşulan bu olan Jason Denayer’in Galatasaray da kalmak istediği konuşmaları yer aldı.

Sosyal medya üzerinden paylaşılan diğer bir tweet örneğinde ise İbrahimoviç  Barcelona takımında oynadığı  dönem de bir paylaşımda bulunmuştu. Bu paylaşım bir taraftarın paylaşması ve Jason Denayer’in da etiketlenmesi ayrıca Jason Denayer’in da bu tweeti beğenmesi dikkatleri üzerine çekmiştir.

Jason Denayer Kimdir

Geçen sezon Galatasaray takımında kiralık olarak oynayan ve sergilediği oyun ile seyirciden tam not alan Jason Denayer 28 Haziran 1995 doğumludur. Belçika futbol takımında da forma giyen defans oyuncusu bu sezon İngiltere’nin Sunderland takımında kiralık olarak top koşturuyor. Mart 2015 yılında İskoçya da ayın en genç oyuncusu seçilmişti.

Galatasaray takımında 1 yıl kiralık olarak oynayan Jason Denayer ilk resmi maçına 15 Eylül 2015 tarihinde çıktı. Şampiyonlar ligi maçına çıkan Jason Denayer’in bu maçta defans oyuncusu olarak rol almış ve Atletice Madrid takımına karşı oynamıştı.

Sarı kırmızılı takımda 17 resmi maçta görev yapmış olan Jason Denayer’ın golü bulunmuyor. Manchester City takımının oyuncusu olan Jason Denayer Celtic takımında da kiralık olarak oynamıştı. Manchester City teknik direktörün doğrultusunda Jason Denayer’in kiralık olarak gönderilebileceğini belirtmesi üzerine İngiltere’nin Sunderland takımına 1 yıllık kiralandı.

Fahri İnce (fahri@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com "Avrupa'da Futbol" alanında içerik editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.