Son Dakika Haber

Çok alternatif kararsızlığa yol açtı

Beşiktaş’ın çok alternatifli kadro yapısına sahip olması, Şenol hocayı tatlı bir sıkıntıya soktu. Öyle ki, tecrübeli çalıştırıcı kimi ilk 11’de oynatırsa oynatsın gözü yedek kulübesinde kalacak. Tolga-Fabri, Gönül-Beck, Caner-Adriano, Atınç-Tosic, Talisca-İnler ve Cenk-Aboubakar. Genelde bu oyunculardan biri mutlaka kenarda beklemektedir.

  Geçen sezonun şampiyonu Beşiktaş, kemik kadrodan 3-4 önemli isim kaybetmesine rağmen yaptığı 10 yeni oyuncu takviyesi ile sıkıntı yaşamıyor. Ancak başarılı hoca Şenol Güneş’i “kimi oynatacağım?” telaşı sarmış durumda. Şenol hoca sahaya kimi sürse yedeklerde gözü kalacak gibi duruyor. Kalede Tolga’ya görev verirse, Gaziantep maçında beğeni toplayan Fabri’de; Gönül’e görev verirse sezona iyi bir başlangıç yapan ve form grafiği iyi olan Beck’te; Adriano’ya görev verse bu kez gözü Caner Erkin’de kalacak. 

Ricardo Quaresma’nın Yeri Garanti

 Şenol Hoca’nın içinin rahat olduğu mevkii şuanda ön libero gibi duruyor. Neden diye soracak olursanız. Bu mevkiinin banko oyuncusu Atiba, geride kalan Necip Atiba’dan daha vasat olduğu için Şenol Hoca’nın içi bu konuda rahat. Fakat orta saha da ki alternatifler hocayı bayağı zorluyor. Çünkü birbirinden kaliteli ayaklara sahip oyuncuları var. Anderson Talisca, İnler, Oğuzhan, Tolgay, Olcay hepsi kendine has oyun stili olan oyuncular. Deneyimli Hoca’yı rahatlatan alternatifsiz diye nitelendirebileceğimiz mevkii sağ açıktır. Burada tam anlamıyla her şeyini ortaya koyarak oynayabilecek tek oyuncu Q7, yedeği Aras ise henüz takıma adapte olamamış bir oyuncu olmasından ve bu mevkii oyuncusu olsa da isteneni veremeyecek oluşu sezildiği için Q7’nin yeri garanti gibi gözükmektedir.

  Elinde çok oyuncu bulunduran Güneş, kadro seçiminde her zaman en iyi olana şans vermeye çalıştığını söylüyor. Zaman zaman bazı oyuncuları farklı alanlarda denediği de oluyor. Örneğin; Necip Uysal’ı uzun bir süre stoper mevkiinde denedi. Ancak Necip isteneni veremediği için Şenol Hoca bundan vazgeçti. Beşiktaş’ın bu çok alternatifli kadro yapısı Şenol Hoca’yı kadro oluşturmada her ne kadar zora soktuğu görülse de, takımlar için çok alternatifli kadro yapısı her zaman pozitif sonuçlar doğurmuştur. 

Ceyhun Uz (ceyhun@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.