Son Dakika Haber

Cehennem Gibi Bir Statta Mücadele Edeceğiz

Napoli Teknik hocası Maurizio Sarri, yarın Beşiktaş ile karşı karşıya gelecekleri UEFA Şampiyonlar Ligi B Grubu maçı öncesi düzenlenen basın toplantısında demeç verdi.

İtalyan teknik direktör , "Evimizde oynadığımız ilk maçta defansta ciddi hatalar yaptık. Hücumda yakaladığımız pozisyonları değerlendiremedik ve istemediğimiz sonuçlar aldık. Umarım yarın ilk maçı telafi eder ve olumlu sonuç alırız" dedi.
Sarri, Beşiktaşlı taraftarlardan korktuğunu yarın statta oluşturacakları atmosferle ilgili olarak, "Sıcak atmosferlerde oynamayı seviyorum ama Oyuncularımı motive etmek daha kolay oradaki taraftarın enerjisi Bizi bekleyecek bu atmosferin bilincindeyiz Takımım zor olan maçlarda karakterini, duruşunu sergiliyor. Torino’da güçlüydük ama sansız Palermo'da iyi oynamadık diğer maçlardaki performanstan memnundum. Yarın takımın kaliteli duruşunu ve iyi oyununu göreceksiniz emin olabilirsiniz" diye konuştu.
 

Beşiktaş'ın İyi Bir Taktiği Vardı 

Maçın hangi taktikle çıkacağız henüz karar vermediğini ifade eden Sarri, "DriesMertens'in durumu şimdilik iyi. Oynayıp oynamayacağıyla ilgili bir şey söyleyemem zor yarın Sağlık ekibiyle birlikte görüşerek ona göre karar vereceğiz. Manolo Gabbiadini atakları güçlü bir oyuncu. Arkadiusz Milik şu anda oynayamayacak Gabbiadini'nin daha da önemli ve ona güveniyorum. Her oyuncunun bir özelliği farkı oluyor. Genel akıl gücümüzü koruyacağız. Takımda bazı ufak tefek değişiklikler olabilir. Şu anda diziliş ve taktik konusunda bilgi veremem. Bu konuda daha sonra karar alacağız. Beşiktaş'ın oynadığı taktiği biliyorum İyi bir taktikleri vardı hepsini gördüm şeklinde konuştu.
 

Cehennem Stadı

Napolili İspanyol golcüsü Jose Callejon da, kendilerini bekleyen havayı bildiklerini söyledi. "Türk taraftarları coşkulu ve heyecanlı Cehennem gibi bir stat bizi bekliyor Takımımızda genç ve aktif sporcular olduğu kadar Avrupa'da çok maç yapmış deneyimliisimler de var. Böyle maçlara her zaman hazırız" dedi.
Gruptan çıkmak zorundayız yarınki maçı kazanmalıyız. Callejon, "Artık her maç bir final. Bu gruptan çıkmak için mücadele vereceğiz ve kazanmalıyız. Ligde maçtan kötü sonuç alarak çıktık ama güçlü bir takımız. Zorlu bir dönemi atlatacağımızı düşünüyorum" diye konuştu.
Beşiktaş karşısında kazanacağız bunu istiyoruz diyen İspanyol futbolcu, "İlk maçtaki hataları yapmamamız lazım. Defansta, ofansta elimizden geleni ardımıza koymayacağız. Kazanmak istiyoruz" ifadelerini kullandı.

 

Ceyhun Uz (ceyhun@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.