Son Dakika Haber

Çaykur Rizespor’dan Şike Başvurusu

Çaykur Rizespor Başkanı Metin Kalkavan, yönetim kurulu üyeleri ve teknik direktörlerinin katılımı ile bir basın toplantısı düzenlediler. Düzenlenen bu toplantıda yargıya giderek haklarını arayacaklarını ileten Rize ekibi son maçta sergilenen futbol ile ilgili şu ifadeleri söyledi. “Biz Rizespor camiası olarak Trabzon ile düşmanlık yapma derdinde değiliz. Ancak futbol hayatı başka arkadaşlık başkadır. Bizim bazı futbolcu ve menajerleri ile ilgili belirlediğimiz bir takım şeyler var. Bu bilgileri Trabzon yönetimi ile paylaştık. Bordo Mavili ekip tarafından herhangi bir şey yapılmadı. Bu saatten sonra bu oyuncu ve menajerlerin yapmış olduğu davranışları yargıya taşıyacağız. Bu yapılanlar futbolun güzelliğine gölge düşürüyor.” dedi.

Trabzonspor İle İlişkilerimizi Rafa Kaldırdık

Bu cümlelerinin devamında ise cümlelerini şu şekilde tamamladı. ”Futbol temiz bir spor olmasına rağmen bu futbol camiasının içinde de hala kötü insanlar bulunmaktadır. Futbolun içinde bulunan bir futbol adamıyım ve alt liglerde bu şekilde insanların hala bulunduğunu öğrenince üzülüyorum. Bu oyunu kirletenler birer birer ayıklanmalıdır.” Dedi. Ayrıca konuşmasında alt lige düşmelerinin kendilerini 10 milyon Euro civarında bir zarara uğrattığını söyleyen Kalkavan, yapacakları suç duyurularını kişisel olarak yapacaklarından bahsetti. Yargı bir sıkıntı olmadığına karar verirse gerekirse çekinmeden özür dileyeceklerinden bahseden Başkan Bordo Mavili ekip ile ilişkilerini rafa kaldırdığını söyledi.

Bülent Bolcu (bulent@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.