Son Dakika Haber

Çaykur Rizespor'da Kweuke Ve Orhan'dan 5 Yıllık Sözleşme

Karadeniz ekiplerinden Çaykur Rizespor'da takım kaptanları Leonard Kweuke ve Orhan Ovacıklı sözleşme imzaladı. Buna göre iki futbolcu 5 yıl daha  Rizespor forması giyecek. Mehmet Cengiz Tesisleri'nde düzenlenen imza törenine katılan Çaykur Rizespor asbaşkanı Ömer Ofluoğlu, odu iki oyuncuyla da sözleşme uzatma için uzun süredir görüşmelerde bulunduklarını aktardı.

 Ofluoğlu, teknik direktör Hikmet Karaman'ın isteği doğrultusunda yeni sözleşme kararı aldıklarını söyledi. Hikmet Karaman ise takımın önemli iki oyuncusunun sezon sonunu beklemeden yeni sözleşmeye imza attığını vurgulayarak, takım kaptanları Kweuke'nin fedakarlık yaparak kulüplerinin ve Rize'nin sembollerinden biri olduğunu dile getirdi. Başka takımlardan ciddi teklifler almasına rağmen Çaykur Rizespor'u tercih ettiğini anlattı. Karaman, Orhan'ın ise doğum gününde boş sözleşmeye imza attığını vurgulayarak bunun herkese nasip olmayacağını dile getirdi. Orhan'ın sözleşmedeki rakamı doldurma işini kulüp başkanına bıraktığını ifade ederek, böylesine değerli bir futbolcuya sahip oldukları için kendilerin çok şanslı hissettiklerini bildirdi. Hikmet Karaman, sözleşmesi sezon sonunda bitecek diğer futbolcuların durumunun ise ilerleyen zamanlarda belli olacağını söyledi. Çaykur Rizespor teknik direktörü Hikmet Karaman, bu hafta sonu Fenerbahçe ile çok zorlu bir maça çıkacaklarını da belirterek kendi sahalarında ve seyircileri önünde alkışlanan bir takım görüntüsü vermek istediklerini bildirdi.

 

'Hocamız, Yönetim Ve Taraftarımız İstediği Sürece Rize'deyiz'

Sözleşme töreninde gazetecilere açıklamalarda bulunan Leonard Kweuke ise Rize'de kaldığı için çok mesut olduğunu belirterek, hiç bir zaman gitmek gibi bir düşünce içinde olmadığını kaydetti. Kendilerini yalnız bırakmayan taraftarlara da çok teşekkür etti. Dört sezondur formasını giydiği Çaykur Rizespor'da beş yıl daha oynayacağı için mutlu olduğunu dile getiren tecrübeli oyuncu, futbol hayatını noktaladıktan sonra da çeşitli projeleri olduğunu, bunları kulüp başkanı ve teknik direktörleriyle de paylaştığını anlattı. Orhan Ovacıklı da yeşil-mavili kulübe 22 yaşındayken geldiğini hatırlatarak, hayatının hiç bir döneminde Rize'den ayrılmak gibi bir düşünceye kapılmadığını anlattı. Rize'nin memleketi olduğunu söyleyen Ovacıklı, hoca, yönetim ve taraftarlar istediği sürece Rize forması giymeye devam edeceğini sözlerine ekledi.

Bülent Bolcu (bulent@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.