Son Dakika Haber

Çarpıcı Kjaer Açıklaması

Fenerbahçe Manchester United karşılaşmasında rakip Simon Kjaer'in boğazına yapışan sıkan Zlatan Ibrahimovic, olayla ilgili kendisine yöneltilen sorulara “ Özel bir konu değil” açıklamasını yaptı.

UEFA Avrupa Ligi mücadelesinde Fenerbahçe, Manchester United'ı 2-1 mağlup duruma düşürdüğü geceden en büyük konulardan biri de, Zlatan Ibrahimovic'le Simon Kjaer arasında yaşanılan gerginlik oldu.Maçın 29. Dakikasında Paul Pogba'nın yerine geçen Ibrahimovic, kısa bir zamanın ardından pozisyon yapma durumda kaldığı Fenerbahçeli Kjaer'in boğazını sıktı. İsveçli golcü Ibrahimovic, bu davranışını nedeniyle hakemden ceza almaz iken, mücadele boyunca Fenerbahçe tribünlerin pretostosuna maruz kaldı.

Maç Sonrası Açıklama

35 yaşında bulunan golcü oyuncu Ibrahimovic, mücadele sonrasında telefon üzerinden gelen soruları yanıtladı ve ardından Kjaer konusuna da değindi. Zlatan Ibrahimovic'in açıklamaları şu şekilde;

Soru: Fenerbahçe’ye karşı Avrupa Ligi'nde oynanılan karşılaşma 2-1’lik skorla son buldu. Bu maçı nasıl tanımlarsınız?

Ibrahimovic: 90 dakika boyunca gol arayışını sürdürdük fakat tahmin ettiğimiz gibi maçı çeviremedik.

Soru: Karşılaşmanın 29.dakikasında sakatlanan Paul Pogra’nın yerine oyuna alındın. Maçta ki performansın hakkında neler söyleyeceksin?

Ibrahimovic: Oyuna dâhil oldum ve denedim.

Soru: Maçta sakatlık yaşayan Paul Pogba hakkında yei gelişmeler var mı?

Ibrahimovic: Hayır henüz bir şey yok.

Soru: Oyuna alındıktan kısa bir süre sonra Danimarkalı Simon Kjaer'le tatsız bir olay yaşadın. Bu yaşanılan olayları nasıl açıklayacaksın ve bunların sebebi nedir?

Ibrahimovic: Yaşanılan bu olay özel bir şey değildi.

Diyerek soruları yanıtladı.

İsveç Basını

Fenerbahçe’nin Manchester United’ı UEFA Avrupa Ligi’nde 2-1 mağlup ettiği mücadeleyi değerlendiren İsveç basını Moussa Sow’un röveşatayla attığı gol ile Zlatan Ibrahimovic’in Simon Kjaer’in boğazına yapışması ön plana alındı.

UEFA Avrupa Ligi A Grubu’nda Fenerbahçe’nin Manchester United’ı 2-1 yenmesi İsveç basınında büyük yer buldu. İsveç basınında yer alan yüksek tirajı bulunan Aftonbladet Gazetesi manşetinde “ Zlatan maça kavga için çıkmış “ başlığını kullanarak haberin alt başlığında ise Moussa Sow’un rövaşata ile gerçekleştirdiği golle Fenerbahçe’nin mücadeleye iyi bir başlangıç yaptı.

Haberin devamında ise, “ 29.dakikada oyuna giren Ibrahimovic, kaba bir harekette bulunarak Danimarkalı yıldız Simon Kjaar’in boğazına yapıştı. “ ifadelerine yer verdi.

Mücadeleyi Fenerbahçe’nin üstün oyun sergilediği maçla kazandığını belirterek UEFA’nın görüntüleri inceledikten sonra Ibrahimovic’e ağır bir ceza verebileceğini ifade etti.

 

 

 

Feraye Kılınç (feraye@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.