Son Dakika Haber

Caner Erkin Ameliyat Oldu

Başarılı golcü, bir süre dinlenmesi gerekirken hiç beklemediği bir sürpriz’le karşılaştı. Milli takım daveti aldı. Şaşıran ve sevinen Caner, milli takıma katıldı. Ukrayna da oynadı ve İzlanda maçında da forma giydi. Bu kez Beşiktaş’ta Kayseri’de ve Napoli’de karşılaşmalarında görev aldı.

Antalyaspor mücadelesinde aldığı  sakatlıktan dolayı aşil tendonu kopmuş ve bu sezonu kapatmış. Ancak Caner’in, bu sorunu yaşamasının nedeni çıktı ayyuka. Deneyimli golcü, aynı yerde yaşadığı sorun sebebiyle ilk olarak Rize karşılaşması akabinde kortizon iğnesi olduğu bilgisi geldi.
 Bu zamanda  bir sorunu yoktu  Caner’in, sonradan kadroya alınan golcü, Antalya mücadelesinde yorgun düşen tendonunun tabiri caizse, kurbanı oldu. Eski  Milli takım doktorlarından Cengiz Dinç, “İğne, tendonu yumuşatır ve kopmaya davetiye çıkarır. Büyük bir hata var” dedi.
Süper Lig’de oynanan Antalyaspor maçında oyuna 70. dakikada giren golcü 79. dakikada sakatlandı oyundan alınan Caner Erkin’in, maç sonunda sağlık kontrollerinde aşil tendonunun koptuğu anlaşıldı.

Maçın ardından hemen hastaneye kaldırılan ve Acıbadem Fulya Hastanesi’nde siyah- beyazlı  Kulübün Sağlık Kurulu Başkanı Sarper Çetinkaya  ameliyatı kendisi yaptı.28 yaşındaki futbolcunun, 3 haftalık içinde yaşadığı evreler  bu sakatlığa zemin hazırlamış bile bile lades. 

Sakatlanan Noktaya İğne Vurulmuş

Cumartesi günkü  Beşiktaş’ın Rizespor mücadelesinde aşil tendonuna darbe alan Caner’e, hemen ertesi gün pazar günü Beşiktaş sağlık doktorları tarafından iğne yapıldı. Kortizon iğnesi yapmaya karar vermelerinin sebebi A Milli Takım’a da gitmeyeceği için önlerinde iyileşme süreci fazla olması ama hesaplayamadıkları bir şey var sonunda aynı yerden tekrar sakatlanma olasılığı.

Az Yattı Hemen Sahalara Döndü

Ancak Caner aynı gün içinde A Milli Takım  ekibine çağrıldı. Yapılan iğnenin etkisinden dolayı 3 gün idmana çıkmaması gereken Caner, milli takımın kampa katıldı ama idmana  çıkmadı. Çarşamba günü tek çalışmaya katılan 28 yaşındaki golcü, ertesi gün ilk 11’de Ukrayna maçında çıktı. Tecrübeli futbolcu, normal şartlarda dinlenmeliydi ama 90 dakika sahada kaldı.

Caner Yorgun

Caner 3 gün sonra oynanan İzlanda maçına da ilk 11’de çıktı. Yıldız golcü daha sonrasında dinlenme fırsatı bulamadan Kayserispor ve Napoli maçlarında koştu. Şenol Güneş’in son oynanan Antalyaspor karşılaşmasında yedekte beklettiği Caner, 70.dakikada oyuna girdi.79’da sakatlandı ve sedyeyle sahayı terk etti.
 

Ceyhun Uz (ceyhun@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.