Son Dakika Haber

Burak Yılmaz Yuvasına mı Dönüyor?

Burak Yılmaz, Galatasaray'dan ayrıldıktan sonra Çin Ligi'nin iddialı takımlarından Bejing Guan ile anlaşmış ve yıllık 8 Milyon Euro gibi bir rakama bu takıma transfer olmuştu. Burak Yılmaz hakkında şok bir iddia atıldı. Her ne kadar milli futbolcu Türkiye'den bir takımda bir daha forma giymeyeceğini söylese de yıldızının parladığı kulüp olan Trabzonspor ile dirsek temasında olduğu dile getiriliyor.

50. YILINDA ŞAMPİYONLUK İDDİASI İÇİN

Trabzonspor her ne kadar sezona kötü sonuçlar alarak merhaba dediyse de özellikle ikinci devrede alınan galibiyetler bordo -mavili takımın yöneticilerinin ve taraftarlarının 2017-2018 sezonu için ümit var olmalarına sebebiyet verdi. Diğer Yandan Akyazı Stadının açılmasıyla ayrı bir hava yakalayan Trabzonspor ,   Burak Yılmaz'a kadrosuna katarak 2010 yılında yakalanan ruhu yeniden yakalamaya çalışacak.

MUHARREM USTA DEVREDE...

Burak Yılmaz'ın transferi için bizzat kulüp başkanı Muharrem Usta devrede olacak. Muharrem Usta'nın ligler biter bitmez Burak Yılmaz'ın menajeri ile masaya oturacağı ve detayların konuşulacağı öğrenildi.

Çin kulübünden hatırı sayılır bir meblağ alan Burak Yılmaz'a yıllık kazancının sabit tutulması kaydıyla bir teklif götürülecek.31 yaşındaki Burak Yılmaz NTVSPOR kanalına yaptığı açıklamada şunları söylemişti. "Türkiye'deki futbol atmosferinin sağlıklı olduğunu şu an için düşünmüyorum. Bu ülkede mutluyum. Belki gözden uzağız ama mutluyum. Türkiye'de herhangi bir kulüpte forma giymeyi düşünmüyorum."

Bu sözleri söyleyen Burak Yılmaz'ın transferine Çin kulübü de yeşil ışık yakıyor. Zira Çin kulübü Avusturya ligi ekiplerinden Salzburg'un oyuncusu Sorino'yo kadrosuna kattı. Bu transfer Burak Yılmaz'ı Trabzonspor’a daha da yaklaştırdı.

31 yaşındaki forvetle görüşen bordo-mavili kulübün Asbaşkanı Ahmet Çubukçu, istediği sonucu aldı. Milli oyuncu sezon sonunda Trabzon'a transfer görüşmesi için söz verdi. 

Salzburg'tan Soriano'yu transfer eden Beijing'in sezon sonu Burak'a gidişi için izin vereceği öğrenildi.

BİZZAT ASBAŞKAN DEVREDE

31 yaşındaki futbolcuyla  görüşen bordo-mavili kulübün Asbaşkanı Ahmet Çubukçu arzuladığı neticeyi aldı. Burak Yılmaz Trabzonspor ile masaya oturacak. Yakın çevresi Burak Yılmaz'ın futbolu Trabzonspor'da bırakacağını iddia ediyor. Ersun Yanal'ın bu transfere karşı ne tepki koyacağı ise henüz meçhul.

Bülent Bolcu (bulent@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.