Son Dakika Haber

Brezilyalı Futbolcuları Taşıyan Uçak Düştü

Brezilya'nın önde gelen futbol kulüplerinden Chapecoenseli 22 oyuncunun da içinde bulunduğu yolcu uçağı havalimanına iniş için alçalırken henüz bilinmeyen bir sebeple düştü. İçinde 72 yolcu bulunan uçakta can kaybı yaşanıp yaşanmadığı henüz bilinmiyor. Güney Amerika ülkelerinin futbol takımları arasında düzenlenen Sudamericana Kupası finalinde Atletico Nacional takımıyla karşılaşmak için Kolombiya'ya giden Chapecoense'yi taşıyan uçağın düştüğü öğrenildi. Brezilya futbol takımlarından Chapecoenseli futbolcuların içinde bulunduğu uçak Kolombiya'nın Medellin kenti uluslar arası havalimanına doğru ilerlerken Rionegro yakınlarında düştü. Bolivya'dan hareket eden ve içinde 72 yolcusu ile 9 mürettebat bulunduğu açıklanan uçağın yerel saat ile akşam 22.15 sıralarında Medellin yakınlarında dağlık bir bölgeye düştüğü aktarıldı. Brezilya takımı, 1 Aralık 2016 Perşembe günü Sudamericana Kupası finalinin ilk maçında Kolombiya ekibi Atletico Nacional ile karşılaşmak için Medellin'e gidiyordu. Bu arada düşen uçağın Venezuela kökenli LAMIA Havayolları'na bağlı RJ85 tipi yolcu uçağı olduğu ifade edilirken, aynı uçağın geçen ay Arjantin Milli Takımı'nı Brezilya'ya taşıdığı iddia edildi. Medellin Kenti'nin Belediye Başkanı Federico Gutierrez, yardım ekiplerinin olay yerine sevk edildiğini dile getirdi. Gutierrez, kazadan sağ kurtulan isimlerin olduğunu söyledi. Kolombiya yerel basınında ilk çıkan haberlere göre uçaktan 6 kişinin sağ kurtulduğu iddia edildi.

Dünya Futbol Camiası Şokta

Brezilya Birinci Ligi ekibi Chapecoense takımını taşıyan yolcu uçağının düşmesi futbol dünyasında da büyük bir şok etkisine yol açtı. Kolombiya'dan ulaşan son haberlere göre uçak kazasından Alan Ruschel, Jimena Suarez, Jakson Ragnar Follmann ve Marcos Danilo Padilha isimli yolcuların kurtarıldığı açıklandı. Chapecoense takımının savunma oyuncusu Alan Ruschel uçak kazasından ilk kurtulan yolcu oldu. 27 yaşındaki oyuncunan kurtarılma haberinin hemen ardından Jakson Ragnar Follmann'ın da uçağın enkazından sağ olarak çıkarıldığı bildirdi..

Bu olay Güney Amerika basınında mucize olarak yorumlanırken iki futbolcunun takımda en iyi anlaşan isimler arasında olduğu ifade edildi. Konuyla ilgili olarak iki arkadaşın uçak yolculuğu öncesi sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımlar dikkati çekti. Alan Ruschel'in kendi hesabından paylaştığı fotoğraflarda iki oyuncunun keyifli olduğu ve uçakta yan yana oturdukları görülüyor.

 

Fahri İnce (fahri@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com "Avrupa'da Futbol" alanında içerik editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.