Son Dakika Haber

''Bir Daha Asla Orada Oynamam!''

Beşiktaş’ta kiralık olarak forma giyen ve son günlerde adından sık sık söz ettiren Vincent Aboubakar, çarpıcı açıklamalarda bulundu. Porto’dan kiralık olarak gelen Aboubakar, sezon sonunda hiçbir koşulda Porto ekibine dönmeyeceğini açıkladı.

Bir radyo sunucusuna konuşan Aboubakar, takımı Porto hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Beşiktaş’ta kiralık olarak forma giyen tecrübeli oyuncu, sezon sonuna ilişkin bir karar vermediğini açıkladı. Başka imkanı olmasa bile Porto takımına geri dönmeyeceğinin de altını çizdi.

Büyük Cezalarla Karşılaşmıştı

Vincent Aboubakar, son zamanlarda gördüğü kırmızı kartlar nedeniyle hayli ceza almıştı. Hem Beşiktaş kulübünden hem de UEFA’dan yüklü cezalara maruz kalan oyuncu, katıldığı bir radyo programında çarpıcı açıklamalar yaptı. Porto’da kendini değerli hissetmediğini söyleyen Aboubakar, bir daha asla takıma dönmeyeceğini söyledi.

‘’Kendimi Değerli Hissettiğim Yerde Oynarım’’

Porto hakkında konuşan Aboubakar, açıklamalarının nedenlerini de söyledi. Aboubakar’ın Porto takımı hakkındaki sözleri şu şekildeydi: ‘’Hayat şartlarım nasıl şekillenirse şekillensin, hiçbir imkanım kalmasa bile Porto’ya dönmeyeceğim. Bunun takım ile ilgisi yok. Tamamen kendi kişisel kararım. Benim için asıl önemli olan, değerli hissetmektir. Nerde değerli görülürsem, bana nerede saygı duyarlarsa ve beni nerede hatırlarlarsa orda oynamak isterim.’’

Lorient ve Valenciennes Kapıları Açık

Porto takımından önce Lorient ve Valenciennes takımlarında forma giyen Aboubakar, iki takım için de açık kapı bıraktı. Açıklamalarını bir Fransa radyosunda yapması da ilgi çekici oldu. Lorient ve Valenciennes Fransız ekipler olduğu için Aboubakar, iki takıma da açık kapı bırakmış oldu. Son zamanlarda gördüğü kırmızı kartlar nedeniyle ceza alan Aboubakar, UEFA maçlarında ve lig maçlarında kadroya girememişti. Aldığı cezalardan sonra da hiçbir açıklama yapmayan tecrübeli oyuncu, Fransa’da sadece bu açıklamaları yaptı.

Aboubakar, Beşiktaş için iyi bir oyuncu fakat son dönemlerdeki krizi nedeniyle Beşiktaş kulübü biraz huzursuz. Kulüp, bu tarz olaylar için sert bir politika izlemeye başladı. Aboubakar, sezon sonu için hiçbir karar vermedi. Beşiktaş’tan da oyuncu için herhangi bir karar çıkmadı. Aboubakar Beşiktaş ile çıktığı 31 maçta, 14 gol attı.

Ceyhun Uz (ceyhun@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.