Son Dakika Haber

Biletler isyan konusu oldu

Manchester United gelecek hafta UEFA Avrupa Liginde Feyenoord ile deplasmanda karşılaşacak. Feyenoord ile deplasmanda karşılaşacak Manchester United için taraftarlarına sadece 1400 bilet ayrılması Manchester United taraftarlarının tepkisini topladı. Feyenoord takımının stadının 51000 kişilik bir kapasitesi bulunuyor. Fakat Feyenoord yönetimi bu kapasitenin 25500’ünü UEFA Avrupa Ligi için kullanıma açacak. Dolayısıyla 25500 bilet satışa sunulacak. Bundan dolayı da deplasman tribünü için çok az miktarda bilet satışa sunulacak durumda kaldı.

Ligin ilk haftasında Manchester United ile karşılaşacak Feyenoord camiası oluşabilecek güvenlik sorunlarını bu duruma gerekçe gösterdi ve sadece 1400 bileti Manchester Unitedlı taraftarlar için satışa çıkardı. Geçen sezon Feyenoord taraftarları saha içinde ve saha dışında birçok olaya karışmıştı ve kulüp bu sebeplerden ötürü cezalara maruz kalmıştı. Şubat ayında oynanan Roma-Feyenoord UEFA Avrupa Ligi karşılaşmasında Feyenoordlular Fildişi Sahilli Gervinho ya muz atarken öte yandan da Roma’da bulunan 500 yıllık bir çeşmeye de zarar vermişlerdi. Şehirde olaylar çıkartmışlar ve ses getirmişlerdi. Bu sebeplerden ötürü gelen cezalara bu sezon izin vermek istemeyen Feyenoord yönetimi polislerle anlaşmalar yaptı ve sahalarına az sayıda seyirci almayı uyun gördü.

Bizim Ne Suçumuz Var

 Manchester Unitedlı taraftarlar UEFA ya ve kulüplerine daha fazla bilet için isteklerde bulundular. Yapılan bu uygulama sebebiyle asıl cezalandırılan kısmın kendileri olduğunu söylediler. Bu olayların ardından Manchester United klubü UEFA’ya itiraz dilekçesi gönderdi. Fakat UEFA yapılan itiraz dilekçesini reddederken gerekçe olarak Hollanda’dan gelen alınması gerekli tedbirler açıklaması gösterildi. Konuyla ilgili açıklama yapan Manchester United Taraftar Birliği kulüplerinin bu işi dikkate alıp takip etmesinden ve gereken işlemleri yapmasından memnuniyet duyduklarını dile getirdi ve bir uyarı verdi. "Polisin ev sahibi takım taraftarı için aldığı önlemlerden neden bizim etkilendiğimizi anlayamıyoruz. Ulaşımı bu kadar kolay bir maçta deplasman tribününe bu kadar az sayıda bilet ayrılması, aynı zamanda bir tehlike de arz ediyor. Bilet bulamayan Manchester United taraftarlarının stat çevresinde olması, daha büyük bir güvenlik sorununa da yol açabilir."

Fahri İnce (fahri@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com "Avrupa'da Futbol" alanında içerik editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.