Son Dakika Haber

Beşiktaş'tan Yeni Transferler İmza Töreni

Beşiktaş’ta ara transfer döneminde imza atılan isimler için kulüp binasında imza töreni düzenlendi.

Ara transfer döneminde Beşiktaş’a transfer olan Ryan Babel, Demba Ba, Mitrovic ve Ersan Adem Gülüm için basın mensuplarının katıldığı imza töreni düzenlendi.

Vodafone Arena’da düzenlenen imza törenine yeni transferlerin yanı sıra kulüp başkanı Fikret Orman’da katıldı.

Konuşmaya yeni transferlerle ilgili başlayan Fikret Orman, Ersan Adem Gülüm’üm kendileri için çok özel bir yere sahip olduklarını belirtti. 2012’de başlayan FEDA döneminde kendilerine destek veren ilk ismin Ersan Gülüm olduğunu belirten Fikret Orman "2012'de arkadaşlarımla beraber çok zor günlerde göreve geldik. O dönemde gerçek Beşiktaşlılığını gösteren ilk oyuncumuz Ersan'dı. Hiçbir konuşmada bile bulunmadan, o günün şartlarında maaşından 500 bin Avro'luk indirim yaptı. Bu bizim için önemli bir duruştu. Hayatta bunu unutamam, tüm Beşiktaşlıların da unutmamasını istiyorum. Ersan'ın tekrar geri gelmesini çok istiyorduk, istemeden yollamıştım. Aramızda olmasından dolayı çok mutluyum." İfadelerine yer verdi.

Ersan Adem Gülüm’ün de tekrardan yuvasına geldiği için mutlu olduğunu ifade eden Milli yıldız "Herkes Beşiktaş'ı ne kadar sevdiğimi biliyor. İnşallah başarıyla yolumuza devam ederiz." dedi.

Söz Demba Ba’ya geldiğinde ise Başkan Fikret Orman “Selamun Aleykum Demba Ba”  diyerek başladı. Beşiktaş için kısa sürede sembol futbol isimlerden biri olmayı başardığını belirten Demba Ba için takımına, yuvasına hoş geldin temennilerinde bulundu. Yarın itibariyle Los Angeles’a gideceğini belirten Demba Ba için 3 hafta tedavi süreci olacağını daha sonra tekrar kulübümüze gelerek sahalara en kısa sürede dönme temennisinde bulundu. Mart ayında sahalarda olası beklenen yıldız futbolcu için basın mensuplarına serzenişte bulunan Orman, daha gelmeden sakatladınız, sanıyorum ki Mart ayı başında tedavisini sonlandırarak hazır bir  şekilde sahada olacak, kulüpte forma şansını kendi göstereceği performans belirleyeceğini de sözlerine yer verdi.

"Beşiktaş'ta harika zamanlar geçirdim. İnşallah bu kez bir öncekinden daha büyük başarılara imza atarız." sözlerini kullanan Demba Ba da sakatlığı ilgili şöyle konuştu:

"Şu anda rehabilitasyon aşamasını geride bıraktım. Fiziksel olarak hazırlanıyorum. Önümde birkaç haftalık bir dönem kaldı. Eskisinden de sağlam şekilde geri döneceğim." İfadelerine yer vererek özlem duyduğu kulübüne  geri dönmenin mutluluğu içerisinde olduğunu belirtti.

Bir diğer transfer Ryan Babel’in ise kısa zamanda takıma uyum sağladığını belirterek sanki 10 yıldır bu takımda oynadığını hissetiğinin altını çizerek "Şampiyonluk mücadelesi için buradayım. Umarım daha iyi maçlar ortaya koyacağız ve şampiyonluğu yaşayacağız." sözlerine yer verdi.

Başkan Fikret Orman Mitroviç hakkında ise oyuncunun izlenmeden alındı iddialarına sert bir şekilde karşılık vererek takip ettikleri bir oyuncu ve gelecek vaat eden futbolcular arasında yer aldıkları sözlerine değinerek futbolcusuna sahip çıktı.

Ceyhun Uz (ceyhun@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.