Son Dakika Haber

Beşiktaş’tan Hakem İsyanı!

Beşiktaş’ın teknik direktörü Fikret Orman, Vodafone Arena’da yapılan ve Dinamo Kiev ile 1-1 berabere kaldığı maçta avantaj koruyamadı.

Dinamo Kiev karşısında zorlandıklarını dile getiren Fikret Orman açıklamalarına şöyle devam etti.”Çok üzücü bir skordu. Beşiktaş takımı 2-0 önde olduğu, rakibin 10 kişinin kaldığı bir maçı berabere bitirmez. Hakem hataları da var ama biraz da kendimize bakmamız lazım. Bize yakışmadı. Önümüzde 15 maç var ona bakılacak artık. Beşiktaş’ın hiçbir iddiası kaybolmuş değildir. Ligde üst ile alt arasında çok az puan farkı var. Rakiplerimizde puan kaybedecekler. İkinci yarının başındayız. Geçen sezon başı iki beraberlik bir galibiyet ile başlamıştık. Şimdi iki beraberlik bir mağlubiyetimiz var. Kaybedilen bir şey yok. Önümüzdeki maçlara bakılacak artık ama şunu söylemek istiyorum. Evet, hep hakem hataları bizim maçlarımızda oluyor ama biz ilk önce birazcık da kendimize bakmamız lazım. Sezon başına başladığımızda umutlar biraz aşağıdaydı herkesin beklentisi azdı. Devre arasını ikinci bitirmemiz ve liderler ile aramızda 3 puanlık bir fark olması herkes de bir şampiyonluk havası getidi. Onun içinde beklentiler arttı buda doğal bir şeydir. Ama yöneticilik mazeret uydurma değil çözüm bulma sanatıdır. Bizde elimizden gelen tüm gayret ile takımımızı toparlanacak herkes bu takımda profesyonel çalışıyor. Taraftar bizim taraftarımız. Taraftara mazeret atılmaz. Biz belirli bir çizgide ve duruşta durmaya çalışıyoruz. Biz başarılı olduğumuz sürece taraftarımız bizi destekleyecek diye umut ediyorum. Teknik konulara girmem ama Beşiktaş takımında oynayan hiçbir oyuncunun bizim disiplin yönümüze aykırı hareket etmesini de hoş görmüyorum. Samet hoca bu takımın lideri, teknik direktörü kimseye de haddine değil hocamıza tavır koymak.” dedi.

Kazanabilirdik

Hakemler hakkında ve rakipleri hakkında olumsuz yorumlar yapmaktan kaçınan Fikret Orman, Alman hakem Felix Zwayer’e tepki gösterdi. Pozisyonuna penaltı vermemesini eleştiren Fikret Orman,” sonradan izledik ki pozisyon penaltı gibi duruyor. Önünde olmasına rağmen hakem çalmadı ve penaltıyı vermedi. Kazanabilirdik.” Açıklamalarında bulundu.

 

 

Ceyhun Uz (ceyhun@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.