Son Dakika Haber

Beşiktaş'tan Burak Yılmaz hamlesi


Bir dönem Galatasaray’dan ayrılması sonrasında adı Beşiktaş ile anılan Burak Yılmaz daha sonrasında Çin’in Beijing takımına transfer edilmişti. Transfer dönemi spor manşetlerine sürekli konu olan Burak Yılmaz daha gitmesinin 1 2 hafta ardından memleket özlemi çekmeye başlamıştı. Daha sonrasında takıma daha çok adapte olan futbolcu profesyonel futbol yaşamını burada sürdürmeye devam etti.

Ligin sonlanması ardından diğer sezonun Mart 2017’de başlayacak olması ile birlikte Burak Yılmaz için Beşiktaş’tan hamle geldi. Çin Ligi’nin başlamasına daha uzun bir sürenin olması nedeniyle Burak Yılmaz’ı kiralamak isteyen Beşiktaş Futbol Takımı kısa bir süre içerisinde Beijing takımının kapısını çalacak. Kara kartal tarafından ortaya tecrübeli futbolcunun yıllık ücretinin büyük bir kısmı atılarak mutlu sona ulaşmak isteniliyor. Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş eskiden görev aldığı Trabzonspor’da birlikte çalıştığı Burak Yılmaz konusunda yönetime oyuncunun transfer edilmesi gerektiğini sundu. Bu konudaki tutumunu başta Fikret Orman olmak üzere Beşiktaş yönetimine sunan Şenol Güneş transfer konusunda yönetimin elini çabuk tutması gerektiğini de sözlerine ekledi. Çin liginin yeni bitmesi ve diğer sezonun Mart 2017’de başlayacak olması nedeniyle kulüp Burak Yılmaz için 6 aylık bir kiralama sözleşmesi ile Beijing takımının kapısını çalacak. 
Memleket özlemi Beşiktaş için şans
Eski takım arkadaşlarının ve sosyal çevresinin hemen hemen hepsinin Türkiye’de olduğu Türk asıllı oyuncu Burak Yılmaz’ın memleketine duyduğu özlem Beşiktaş transferi için en önemli noktalardan birisi durumunda. Fikret Orman tarafından da transferine sıcak bakılan oyuncunun memleketine duyduğu özlem sonucunda 6 ay gibi kısa bir süreliğine Türkiye’ye gelip Beşiktaş takımında eski teknik hocası Şenol Güneş ile birlikte tekrar çalışmak isteyeceği öne sürülüyor. Çin Ligi kulübü olan Beijing’den yıllık toplamda 8 milyon Euro net para alan profesyonel futbolcu bu paranın hemen hemen yarısının teklif edilmesi ile birlikte transfer edilecek. Fikret Orman’ın bu tutarın üzerinde istenilecek bir tutara sıcak bakmayacağı belirtilen bir diğer kilit nokta. Takımlar arası anlaşmanın sağlanması sonucunda Burak Yılmaz memleket hasretine son vererek Çin Ligi başlayana kadar Beşiktaş’a kiralanacak.  

 

Ceyhun Uz (ceyhun@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.