Son Dakika Haber

Beşiktaş’ta İlk Transfer Gerçekleşti

Ligin tamamlanmasıyla birlikte takımlar gelecek sezon için kadrolarını kurmaya başladı. Bu bağlamda görüşmelerini sürdüren Beşiktaş ilk transferine imza attı. Şampiyonlar Ligi’nde yarışmayacağı için bu sezon daha mütevazi bir kadro kurmayı hedefleyen Kara Kartal ilk transferini yaptı. Siyah beyazlılar Daniel Opare’yi renklerine bağladı.

Yıllık 750 Bin Euro Alacak

Habertürk gazetesinin geçtiği haberde 2014-2015 sezonunda Kara Kartal’da forma giymiş olan Daniel Opare’nin Beşiktaş’la anlaşma sağladığı bildirildi. Opare, 27 yaşında ve sağ bek olarak görev yapıyor. Beşiktaş Opare’ye yıllık 750 bin Euro ödeyecek.

Şenol Güneş “Parlatırım” Dedi

Ganalı oyuncunun menajerinden Beşiktaş’a gelen teklife siyah beyazlı yönetim önce sıcak bakmadı. Beşiktaş Başkanı Fikret Orman konuyu teknik direktör Şenol Güneş’e açtı. Transfer edilen oyuncuları eski günlerine döndürüp parlatmasıyla bilinen Şenol Güneş 27 yaşındaki sağ bek için şu sözleri kullandı:

“Opare kötü bir oyuncu değil. İşime yarayacaktır. Onu parlatırım. Gökhan ile değişimli olarak oynar. Kulübün bütçesi buna uygunsa benim için sorun değil.”

Fikret Orman: İyi Bir Bütçeye Satarız

Teknik direktör Şenol Güneş’in olur vermesinden sonra konuyu yönetimle paylaşan Fikret Orman ise Ganalı oyuncuyla ilgili şu sözleri sarf etti:

“Opare’ye hocamız olur verdi. Ben hocamızın Opare’yi parlatacağına ve iyi bir noktaya getireceğine inanıyorum. Böylece bizim satmamıza imkan sağlayacaktır. Tosic’de ilk geldiği zaman bu şekildeydi. Şimdi Çin’e transfer oldu.”

Bu gelişmelerin yaşanmasından sonra Opare için adım atıldı ve oyuncuyla anlaşma yapıldı.

 

Feraye Kılınç (feraye@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.