Son Dakika Haber

Beşiktaş’ın en zorlu rakibi Başakşehir

 

Ligin başından bu yana namağlup iki ekip karşımıza çıkıyor. Bunlardan ilki Başakşehir olurken ikincisi ise Beşiktaş. Hali hazırda bu iki takımın karşılaşması da potansiyel olarak çok üst seviyelerde gerçekleşecek olan bir maç statüsünde bulunuyor. Medipol Başakşehir namağlup bir şekilde ligde birinci sırada bulunurken rakibi Beşiktaş ise namağlup bir şekilde hemen ardında 2. Sırada yer alıyor.

Bir galibiyetle daha önde

Başakşehir ligde gösterdiği performans sonrasında adından bir süredir sıkça söz ettiren bir takım halinde karşımıza çıkıyor. Ligde oynadığı 11 maçın sonucunda 9 galibiyet ve 2 beraberlik alan takım toplamda 26 gol atarken kalesinde yalnızca 7 gol gördü. Beşiktaş’a baktığımızda ise 11 maçta 8 galibiyet ve 3 beraberlik karşımıza çıkıyor. Bu karşılaşmalarda 23 gol atan Beşiktaş kalesinde ise yalnızca 9 gol gördü. Beşiktaş sezon başından beridir çektiği sakat oyuncu problemi ile birlikte kadro yapısı olarak net bir kadroyla karşımıza çıkmazken Başakşehir takımının oturmuş bir takım sistemi bulunuyor. Eksikleri ile birlikte ve Şampiyonlar Ligi maçları sonrası yorgunluğu ile birlikte ligin birincisi karşısına çıkacak olan Beşiktaş’ta ise tüm hazırlıklar tamamlanmış durumda ve karşılaşmanın gerçekleşmesi bekleniyor.

İki takım arasında oynanılan maçlara bakacak olursak toplamda 21 kez karşı karşıya gelen iki ekibin maçlarının 11’inde sahadan galibiyetle ayrılan bir takım bulunmazken 6 maçı Beşiktaş ve 4 maçı da Başakşehir kazanmış. Beşiktaş’ın evinde oynanan 11 maçta ise Başakşehir yalnızca 1 galibiyet alabilmiş. Geriye kalan 10 maçın 5’i berabere biterken 5’i de Beşiktaş’ın galibiyetiyle sonuçlanmış.

Beşiktaş zorlu mücadelede evinde favori

İki takım arasında bu akşam oynanacak karşılaşmada evinde oynamanın ve seyircisinin verdiği destek ile Beşiktaş favori olarak gösterilen takım. İki takımında namağlup başlayacağı maçın ardından maçın beraberlikle sonuçlanmaması durumunda birinin serisi bozulurken diğer takım hem ligde birinci sıraya oturacak hem de serisini devam ettirmiş olacak. Ligin 1 ve 2. Takımının karşılaştığı bu mücadeleye ilgi bakımından yoğun bir ilgi gösterileceği düşünülürken seyirci desteğinin de etkisi ile birlikte Beşiktaş’ın galibiyet ile sahadan ayrılacağı düşünülüyor.

Ceyhun Uz (ceyhun@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.