Son Dakika Haber

Beşiktaş'ın Dolmabahçe Hasreti Sona Eriyor

Tam olarak 4 sezon boyunca kendi sahasında derbi maçlarına çıkamayan Beşiktaş’ın bu hasreti çok kısa süre içerisinde bitiyor. Bin üç yüz günlük Dolmabahçe hasreti bulunan Beşiktaş bu hasreti Galatasaray derbisi ile sonlandıracak.

İnönü’de en son 3 - 2 skor ile Fenerbahçe’yi mağlup ederek dört sezonluk Dolmabahçe hasretini başlatan Beşiktaş, bu statta sezonun favorisi olan Galatasaray’ı yeni stadında yenerek buradaki ilk galibiyetini almayı hedeflemektedir. Geçtiğimiz sezonun şampiyonu olan Beşiktaş, sezonun sonunda yeni stadının açılmasına tanık olmuştu. Yeni stadında daha derbi maçı ile karşı karşıya gelmemiş olan Beşiktaş burada galibiyet ile derbi maçlarına başlamak istiyor. Tamı tamına tam bin üç yüz gün sonra Galatasaray’ı Dolmabahçe’de ağırlayacak olan Beşiktaş’ın uzun süren bu hasreti sonunda bitiyor.

Arena'da İlk Derbi

Geçtiğimiz sezonun son zamanlarında inşası tamamlanarak Beşiktaş’a devredilen Vodafone Arena stadı, şimdiye kadar beş defa kendi sahasında rakiplerini ağırlamıştır. Stattaki ilk derbisini yapmayı bekleyen Beşiktaş yeni Vodafone Arena stadındaki ilk derbi mücadelesinde Galatasaray ile karşı karşıya gelecek. Beşiktaş yeni stadı yapılana kadar Galatasaray ve Fenerbahçe derbilerinin iç saha maçlarını Atatürk Olimpiyat Stadı’nda yapmıştı. Bu statta toplamda altı maç yapan Beşiktaş toplamda iki galibiyet, üç mağlubiyet ve bir de beraberlik yaparak iyi bir sonuca ulaşamadı. Fakat yeni statlarında bu istatistiği yıkmanın peşindeler.

Kendi iç sahalarında ve Dolmabahçe’de yapmış oldukları son derbi maçı Fenerbahçe ile 2012 - 2013 sezonunda olmuştu. Bu maçtan 3 - 2 gibi bir galibiyet ile sona ermesi ve son derbi maçını kazanması Beşiktaş için çok büyük bir heyecan olmuştu. Beşiktaş kulübü yöneticileri tarafından yapılan açıklanan bilgilere göre derbi maçında stadın keyfine doyacaklarını belirtti. Ayrıca Vodafone Arena açıldıktan sonra iç saha maçlarının neredeyse tamamına derbi gözü ile baktıklarını belirten Beşiktaş Kulübü Genel Sekreteri bu maçın oldukça heyecanlı ve güzel bir maç olacağını söyledi. Sözünün devamında ise Vodafone Arena’da Galatasaray ile karşılaşmanın hem kendilerine hem de konuk takıma çok daha ayrı bir keyif vereceğinin altını çizdi

Ceyhun Uz (ceyhun@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.