Son Dakika Haber

Beşiktaş'dan Dem Ba Ba'ya Çağrı

Dem Ba Ba Beşiktaş takımı içinde sezon sonuna kadar kiralık katılmıştı. Devre arasında Shangai Shenhua takımından ücret ödenmeden kiralanmış olan Dem Ba Ba için yeni gelişmeler meydana geldi. Sakatlanmanın ardından katılım sağlamış olduğu imza töreninin sonunda ABD'ye hareket etmesiyle biliniyordu. Fakat Temmuz ayı içinde maç sırasında başına gelen sol kavak kemiğinde gelen sakatlanmadan dolayı ara vermesi ön görülmüşü. Sakatlanmanın sonrasında gelen tedavisini mart ayının son günlerine kadar Los Angeles içinde tamamlamayı planlarken yıldız futbolcu, tekrar eski takımı Beşiktaş tarafından İstanbul'a çağrıldı.

Teknik heyet ve sağlık kurulu tarafından Dem Ba Ba için hazırlanmış olan rapor doğrultusunda yönetim tarafından bu karar alındı. Senegalli yıldız oyuncunun temmuz ayında başına gelen sakatlık sonucunda sol bacak kaval kemiği kırığının tamamen iyileşmiş olduğu ve tekrar sahalarda yer alabilecek olduğuna dair rapor hazırlandı. Ortopedik durumda sakatlık ya da bir sorunu kalmadı.

Kondisyon Çalışmalarına Tekrar Ağırlık Verdi

Eski fizik durumuna tekrar ulaşmak için kondisyon çalışmalarına bir hayli ağırlık verdi. Mart ayının ortalarından itibaren tekrar sahalara dönmesi planlanırken, yıldız oyuncunun Türkiye içinde yoğun şekilde çalışma programından dolayı sahalara dönme süresinin mart ayından önce olması da bekleniyor.

Uyum Süreci İçin Daha İyi Olacak

31 yaşında genç futbolcu iyileşme sürecinde tedavilerini Beşiktaş tesislerinde geçirmeyi tercih etti. Bu durum takıma tekrar uyum sağlaması bakımından bir hayli olumlu olacağı görüşüne de varıldı. ABD içinde kondisyon ve iyileşme çalışmalarına devam eden Dem Ba Ba için yönetim doğrultusunda verilen rapora göre yön değişikliği gözlendi. Türkiye içinde tedavi sürecinin devam etmesi ve iyi bir çalışma ortamını burada sağlamasının daha iyi bir karar olacağı da verilmiş oldu.

Beşiktaş'ın Senegalli yıldız futbolcunun takımı içinde yer alması ve bunun için de tedavisi ile birlikte çalışmalarına burada devam etmesi ön görüldü.

Ceyhun Uz (ceyhun@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.