Son Dakika Haber

Beşiktaş'da Hazırlıklar Devam Ediyor

Beşiktaş'ta Napoli maçı hazırlıkları Son hız sürerken bugün yapılacak antrenman ile noktalanacak. Teknik direktör Şenol Güneş, 11 konusunda bu akşam karar verecek. 

Caner Erkin'in Antalyaspor maçında sakatlanmıştı takımın morali bu sakatlıktan dolayı bozuk Talisca’nın ayak tarak kemiğinin kırılması da eklenince üstelik UEFA listesinde olmamasına rağmen Aras'ın omzunun çıkması takımın nazara mı geldik acaba demesine yol açtı bu durum takımın keyfini kaçırdı. Son maçlarda gösterdiği atakla taraflı tarafsız herkesin sempatisini kazanan Talisca'dan uzun süre yararlı olamayacak Güneş, bu bölgede oynatacağı farklı isimleri düşünmeye başladı. Forvet arkası için 1. Alternatif isim Oğuzhan Özyakup düşünürken başarılı sporcununda sakatlıktan yeni kurtulması Napoli karşısında ilk 11’de olma ihtimalini zorlaştırıyor.

O alanda Tolgay'a şans verilecek gibi görünüyor orta sahada Atiba'nın yedeği sakatlıktan yeni kurtulan bir diğer isim Gökhan İnler olması bekleniyor. Necip Uysal'ın son oynanan Gençlerbirliği maçında arka kaslarda sakatlık yaşaması sebebiyle bu bölgede riske girmeye gerek olmadığı düşünülüyor. Kalede Fabri'ye görev vermesi halinde Şenol Güneş'in savunma hattında ise Beck, Marcelo, Tosic ve Adriano'yu oynatacak gibi görünüyor. Orta alanın defansif tarafında Atiba'nın hemen yanında Gökhan İnler'in oynayacak, Oğuzhan Özyakup'un 18'e girme ihtimali var. Necip Uysal'ın kadroda mı değimli o da maç saatinde belli olacak. Orta alanın hücum tarafında sağ kanatta son haftaların en etkin ismi Quaresma'yı oynatmayı planlayan Güneş, sol kanatta ise Olcay Şahan'a şans tanıyacak. Forvet arkasındaki pozisyonunda ise yine son haftaların etkin ismi Tolgay Arslan oynayacak. Forvette, deplasmanda oynanan Napoli maçının golcüsü Aboubakar'ın oynaması konusunda net olan teknik hoca, maçın gidişatına göre Cenk Tosun’a görev verecek.  Beşiktaş'ın istenileni verememesi durumun da orta alandan bir ismi oyundan alacağı ve Cenk ile birlikte çift forvete dönebileceği öğrenildi.

Bu arada Napolili Oyuncularda İstanbul’a geldiler kalacakları otele hareket eden ekip heyecanlı gözüküyordu. Bugün Öğleden sonra teknik direktörleri Beşiktaş stadını cehenneme benzeterek Taraftarın çoşkusundan korktuklarını belirtti. Maç 1 Kasım 2016 Salı günü 20.45’ de. İki takım taraftarları da bu coşkuyu izlemek için bekliyorlar.

Ceyhun Uz (ceyhun@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.