Son Dakika Haber

Beşiktaş’a UEFA’da Kötü Haber Geldi

Beşiktaş spor kulübü tarafından UEFA tarafından verilen 2 yıl ertelemeli 1 yıl men cezasına yapılan itiraz kabul edilmedi.

Beşiktaş’ın 13.04.2017 tarihinde Olympique Lyonnais ile oynadığı UEFA Avrupa Ligi maçında yaşanan olaylar sebebiyle UEFA Disiplin Komitesi verdiği kararla Beşiktaş Kulübünü 100 bin Euro para cezası ve aynı eylemin tekrar edilmesi durumunda 2 yıl ertelemeli 1 yıl UEFA kupalarından men cezasına çarptırmıştı. 14.06.2017 tarihinde Beşiktaş tarafından, alınmış olan bu karara itiraz edildi. UEFA Temyiz kuruluna başvuruda bulunan kulüp sözlü savunma verdi. Beşiktaş’ın savunması UEFA’nın Nyon şehrinde bulunan merkezinde 13.07.2017 tarihinde gerçekleştirilen duruşmada dinlendi. Duruşma neticesinde 17.07.2017 tarihinde UEFA gönderdiği kısa kararla Beşiktaş’ın temyiz başvurusunu reddetti. Böylece UEFA Disiplin Komitesi’nin vermis olduğu karar onanmış oldu.

Ceyhun Uz (ceyhun@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.