Son Dakika Haber

Beşiktaş'a Sağırlar Federasyonu'ndan Sessiz Tezahürat Ödülü

Beşiktaş'ın, UEFA Şampiyonlar Ligi'nde konuk ettiği Benfica maçı öncesi taraftarların Vodafone Arena tribünlerinde gerçekleştirdiği Sessiz Tezahürat eylemi büyük ses getirdi. Türkiye Sağırlar Milli Federasyonu, ırkçılığa karşı mesajların verildiği eylemi ödüllendirdi. Siyah-beyazlı takımın resmi internet sitesinde yer alan açıklamada kulüp yönetiminin söz konusu ödüle layık görülmekten memnuniyet duyduğu açıklandı. Türkiye Sağırlar Milli Federasyonu Onur Ödülleri töreni, İstanbul'da Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi'nde düzenlendi. Dünya Engelliler Günü etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen organizasyonda Beşiktaş taraftarlarının kulüp yönetimi ile birlikte UEFA Şampiyonlar Ligi'nde Benfica ile oynanan müsabakada ilk kez uyguladığı Sessiz Tezahürat projesinin ödüle layık görüldüğü açıklandı.

'Bugüne Kadar Aldığımız En Anlamlı Ödül'

Törene katılan Beşiktaş Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Özköse, ödülü alırken Beşiktaş'ın sosyal sorumluluk projelerinde her zaman öncü olacağını ifade etti. Hakan Özköse, kendileri için çok kıymetli ve anlamlı bir ödüle layık görüldüklerini dile getirerek, o gü tribünlerde işitme engelli vatandaşların çektiği sıkıntıları ve dertleri kamu oyuna duyurmak istediklerini anlattı. Organize ettikleri farkındalık eyleminin beklediklerinden bile daha fazla ses getirdiğini vurgulayan Özköse, hayatın içinde engellileri çok fazla fark edemediklerini kaydetti. Düzenledikleri bu eylemle hem kendilerinin bunun farkına vardığını hem de kamu oyunu bu konuda aydınlattıklarını belirten Beşiktaş Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Özköse, ödüle layık görüldükleri bu eyleme destek veren Türkiye Futbol Federasyonu yetkililerine ve Beşiktaş Belediye Başkanı'na teşekkürlerini sundu. Özköse, Beşiktaş'ın, Türkiye'nin en büyük sivil toplum örgütlerinden biri olduğunu sözlerine ekledi.

Caner Erkin: Fenerbahçe'ye Karşı Oynayamayacağım İçin Üzgünüm

Öte yandan Antalyaspor maçında yaşadığı ağır aşil tendonu sakatlığı yüzünden sezonu kapatan Beşikaşlı futbolcu Caner Erkin, Siyah Beyazlılar'ın bu hafta sonu oynayacağı Fenerbahçe derbisi hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Katıldığı bir imza töreninde konuşan Erkin, Fenerbahçe derbisinde forma giymeyi çok arzuladığını ancak sakatlığı sebebiyle bunun mümkün olmadığını bildirdi. Caner Erkin, gelecekte bir gün mutlaka Fenerbahçe karşısında forma giyeceğini söyledi. Erkin sezon sonu takımda kalıp kalmayacağına yönelik bir soruya ise bunun cevabını tabii ki Beşiktaş Başkanı ve diğer yöneticilerin ortaklaşa vereceğini anlattı. Ama kendisinin Beşiktaş'ta uzun seneler forma giymek istediğini bildirdi. Caner Erkin, derbide beraberliğin işlerine yaramayacağını dile getirerek mutlaka galip gelerek 3 puan almak istediklerini ifade etti.

 

Ceyhun Uz (ceyhun@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.