Son Dakika Haber

Beşiktaş Kazancını Katladı

Son iki sezonu şampiyon olarak bitiren Beşiktaş Futbol A.Ş. elde ettiği sportif başarıları finansal tabloya da yansıttı. Mayıs 2017 döneminde finansal analizlerini açıklayan Beşiktaş, bu dönemde tam tamına 4.7 milyon liralık net kar sağladı.

Dünya kulübü olabilmek için hedef belirleyen ve bu doğrultuda sağlam adımlar atan Beşiktaş, sahalarda elde ettiği başarıları finansal tabloda da devam ettiriyor. Mayıs 2017 döneminin sonunda konsolide mali tablosunu açıklayan Beşiktaş Futbol A.Ş., 583 milyon liralık gelir elde ederken, 146 milyon liralık brüt satış karı sağladı. Bu gelirlerden Beşiktaş 4.7 milyon liralık net dönem karı elde etti.

13 yıllık bir aradan sonra ilk defa net bir kar açıklamasında bulunan Beşiktaş, aynı zamanda geçen mali döneme göre gelirlerinde %43’lük gibi önemli bir artış sağladı.

Beşiktaş’ın elde ettiği finansal sonuçlarla ilgili açıklamalarda bulunan Beşiktaş JK Yönetim Kurulu Başkanı olan Fikret Orman, “Mali disiplin sağlamak hem büyük bir kulüp olmanın hem de dünya kulübü haline gelmenin en büyük şartı. Biz de yönetime geldiğimiz ilk günden beri bu bilinçle hareket ediyoruz. Bu hususta gösterdiğimiz çabanın ve emeklerimizin meyvelerini almaya başladığımızı görmek mutluluk verici. Beşiktaş’a yatırım yapmış olan herkesin bizim ortağımız olduğunun bilincindeyiz. Onları mutlu edecek sonuçları almak bizim görevlerimizden birisi. Hedeflerimiz doğrultusunda ilerliyoruz. Bizimle birlikte aynı özveriyle çalışan tüm Yönetim Kurulu Üyelerine, arkadaşlarımıza, profesyonel kadrolarımıza ve büyük Beşiktaş taraftarına teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

 

Ceyhun Uz (ceyhun@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.