Son Dakika Haber

Beşiktaş Demba Ba’da Mutlu Sona Ulaştı

Beşiktaş Demba Ba’da mutlu sona ulaştı. Çin’den gelen astronomik teklifleri geri çeviren Senegalli yıldız, Beşiktaş’la 2 yıllık sözleşmeye imza attı. Demba Ba Beşiktaş’tan sezonluk 2.5 milyon Euro ücret alacak. Tecrübeli oyuncunun gelecek hafta Beşiktaş’la sözleşme imzalaması bekleniyor.

Yeni sezonda kadrosunu daha fazla güçlendirmek için harekete geçen Beşiktaş’ın hedefinde ilk olarak forvet hattına kaliteli bir isim kazandırmak bulunuyordu. Siyah beyazlılar bunun için düğmeye bastı. Bu konuda çalışmalara hız veren Kara Kartal’ın hedefinde eski oyuncuları Demba Ba vardı. Beşiktaş 33 yaşındaki oyuncuyla büyük oranda anlaştı.

Demba Ba, Göztepe formasıyla sezonun ikinci yarısı çıktığı 13 maçta 7 gol kaydetti. Bu performansıyla eski günlerine döndüğünün sinyalini veren Demba Ba ile Beşiktaş’ın 2 yıllığına el sıkıştığı konuşuluyor.

Transfer Her An Bitebilir

Çin Ligi ekiplerinden olan Shanghai Shenhua’nın teklif ettiği senelik 4 milyon Euro’luk 2 sene anlaşmayı kabul etmeyen Demba Ba’nın kariyerini Beşiktaş’ta sürdürmek istediği konuşuluyor. Bunun için tecrübeli forvet yıllık 2.5 milyon Euro’ya “Evet” dedi. Geçtiğimiz hafta içerisinde Demba Ba transferi için “Her an bitebilir” açıklamasında bulunan Beşiktaş cephesinde İkinci Başkan Ahmet Nur Çebi transferle bizzat ilgilendi. Çebi tarafından takip edilen transferin mutlu sonla bitmesinden sonra tarafların önümüzdeki hafta anlaşmayı resmi hale getirmesi bekleniyor.

Demba Ba, Küllerinden Doğdu!

Demba Ba’nın Beşiktaş’la yolu ilk defa 2014-2015 sezonunda kesişti. Bu sezonda çıktığı 44 maçta 27 gol kaydeden Demba Ba 13 milyon Euro karşılığı Çin ekiplerinden Shanghai Shenhua’ya transfer oldu. Bir önceki sezonun ikinci bölümünde Beşiktaş’a kiralık dönen Demba Ba geçirdiği sakatlık sonrasında geçen dönemin ilk bölümünü tedaviyle geçirdi. İkinci yarıda ise Göztepe forması giyen Demba Ba adeta küllerinden yeniden doğdu.

Ceyhun Uz (ceyhun@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.