Son Dakika Haber

Bayanlar Kupa Voley'de Şampiyon Fenerbahçe

Türkiye Voleybol Federasyonu tarafından düzenlenen Kadınlar Kupa Voley’in sahibi Fenerbahçe oldu.

Kadınlar Kupa Voley’in final maçında karşılaştığı Vakıfbank’ı 3-0 gibi net skorla yenen Fenerbahçe şampiyonluğa ulaştı. Türkiye Voleybol Federasyonu’nun 17. Kez düzenlediği organizasyonda karşılaştığı Vakıfbank’a set vermeden mutlu sona ulaşan Fenerbahçe, üst üste 2., toplamda ise 3. Kez şampiyonluğa ulaşmış oldu. Geçen yıl düzenlenmeyen organizasyonda daha önce 2009-2010 ve 2014-2015 yıllarında mutlu sona ulaşmıştı.

Federasyonun Başkent sahasında karşılaşan iki ekipte maçı kazanan Fenerbahçe maçın bitmesiyle birlikte kazandıkları kupayı düzenlenen törenle havaya kaldırdı.

Fenerbahçeli oyunculara madalyalarını Türkiye Voleybol Federasyonu Başkan Vekili Alper Sedat Aslandaş ile asbaşkan Suat Güler takdim ederken, şampiyonluk kupasını TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ verdi.

Düzenlenen organizasyonda Kupa Voley’in en değerli oyuncusu (MVP) Eda Erdem Dündar ödülünü Federasyon Başkanı’nın ellerinden aldı.

“Vestel Venus Maçın Oyuncusu” ödülünü ise Dicle Nur Babat almaya hak kazandı.

Final maçında setler 22-25, 15-25 ve 19-25 gibi skorlarla alınan sonuçla 100 dakika süren maç 3-0 bitti.

Bu organizasyonda daha önce 94-95, 96-96, 97-98, 2012-2013 ve 2013-2014 yıllarında            5 kez müzesine götürmeyi başaran Vakıfbank bu kupayı 6.kez müzesine götürmeyi başaramadı.

İlk setten itibaren oyunda üstünlüğü ele alan Fenerbahçe setlerde de üstünlüğü koruyup maçı da 3-0 kazandı.

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, 2016-2017 Voleybol sezonu Kadınlar Kupa Voley’de şampiyon olan Fenerbahçe kulübünü tebrik içerikli bir mesaj yayımladı.

Bakan Çağatay Kılıç, tebrik mesajında şu sözlere yer verdi:

"2016 - 2017 Voleybol Sezonu Kadınlar Kupa Voley final etabının sonunda şampiyon olan Fenerbahçe Kulübü'nü kutluyorum. Şampiyonlukta emeği geçen sporcuları, teknik kadroyu, yönetimi ve sarı-lacivertli camiayı tebrik ediyorum. Ankara Başkent Voleybol Salonu'nda oynanan Kadınlar Kupa Voley final etabında mücadele eden tüm kulüplerimize ortaya koydukları performans ve sporseverlere yaşattıkları heyecandan dolayı ayrıca teşekkür ediyorum." 

Kıvanç Kurgulu (kivanc@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com "Diğer Sporlar" alanında içerik editörü. Hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.