Son Dakika Haber

Başkanlık Seçimleri İçin Hidayet Türkoğlu Açıklaması

Hidayet Türkoğlu Ntv spor'da katıldığı programda hedeflerini anlattı.

"Basketbolu bıraktıktan sonra yöneticilik yapmak, spora emek vermek hep dileğimdi. Harun Başkan’a çok teşekkür borcum var. CEO olarak beni göreve aldı ve yöneticilik kariyerim gerçekleşmiş oldu. Gereksiz bir olay nedeniyle Harun ağabeyle çarpışmaktansa, böyle bir karar verdik. Beni destekleyeceğini söyledi. Kendisine teşekkür ederim Harun Başkan yönetimsel olarak benden daha tecrübeli ve onun deneyimleri bize katkı sağlayacak.  Tutamayacağız sözleri hiçbir zaman vermeyeceğiz. Basketbol için iyi fikir sahibi olan her kimse için kapımız daima açık."

“Bizlerin geldikten sonra gerçekleştireceği ilk şey, yabancı sayısında oluşan sorun bunun iptalini sağlayacağız. Kendilerinin pilot seçmeleri için Süper Lig ve TBL ekipleri ile görüşeceğiz. Basketbolda gençlere destek olmak zorundayız bu sebep den Genç oyuncularımızı bu pilot bölgelerde toplayarak gelişmelerini sağlayacağız. Türk oyuncularımız daha ön planda olmalı"

Türkoğlu, geçmiş dönemde Galatasaray Kulübü ile Basketbol Federasyonu arasında yaşanan gerginlik ve anlaşmazlıkların hatırlatılması üzerine şu ifadeleri kullandı:

“Bütün kulüp başkanlarımızla birebir görüştüm. Bu süreçte bana desteklerini ilettiler. Bütün başkanlarımıza her zaman yanınızdayız. Basketbola zarar gelmemesi için bazı şeyleri kendi içimizde çözebileceğimizi inanıyorum. Her takıma eşit muamele edeceğiz kimsenin şüphesi olmasın. Yeni bir sayfa açıyoruz. Basketbolu beraber bir yere getirebiliriz. Herkesin desteğini istiyoruz.”dedi.

Yönetim Kurulunda Kimler Olmalı

Hidayet Türkoğlu, “Yönetim listesinde kimlerin Bulunacağını çok nitelikli bir o kadar basketbola çok hizmet etmiş isimler olacak. Çalışan arkadaşlarımın olduğu kulüpler de var. Kimseyi bu konuda üzmek istemem. Bu gibi haberlerin çıkmasını da istemiyorum. Başkan seçilebilir zaten sonrasında ekibimi herkes görmüş olacak. Kurduğum ekipteki insanlar benim dostum diye ekibimde bulunmayacak. Basketbol için bir katma değer oluşturacaklar mı ona bakmaktayım. İnşallah yapacağımız islerle bunu ispatlayacağız.”açıklamasında bulundu.

Milli Takım Teknik Destek

Milli takım antrenörü farklı bir konu bu yaz Avrupa Şampiyonası var. Ben gerçekten hem milli takım, hep Türk basketboluna gönül vermiş ve bu doğrultuda gelişim sağlayacak bir isim olması taraftarıyım. Türk ya da yurt dışı önemli değil ismin basketbola ve milli takıma katkısının olması.  Yapacağımız görüşmeler neticesinde bunu belirleyeceğiz.

Hidayet Türkoğlu, Cumhurbaşkanının danışmanı Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanlığında tek aday sahibi.  Kendisine başarılarla dolu yıllar diliyoruz.

 

Fırat Hangut (firat@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com "Basketbol Haberler?" alanında içerik editörü. Hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.