Son Dakika Haber

BAŞKAN YILDIRIM DEMİRÖREN’DEN ÇARPICI AÇIKLAMALAR 

Türkiye Futbol Fedarasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, 5 sezonluk Süper Lig ve TFF 1. Lig maçlarının yayın hakları ihalesi sonrasında bazı iddialı açıklamalarda bulundu. Yaptığı bir açıklamada, ‘ Burada tüm klüp başkanlarımıza büyük sorumluluklar düşüyor.  Bu para ucu gözükmeyen sonsuz bir para değil bu nedenle harcamalarımızda dikkatli ve kontrollü olmayılıyız’ dedi.
BİZ BİR AİLEYİZ 
2017 – 2018’ den itibaren 5 sezonluk Süper Lig ve Türkiye Futbol Fedarasyonu 2. Lig maçlarının yayın hakları ihalesini Digitürk yıllık 500 milyon dolar gibi yüksek bir ücret karşılığında satın aldı. İhale sonrasında uyarıcı nitelikte açıklamalarda bulunun fedarasyon başkanı Yıldırım Demirören, her zaman söylediği gibi sadece bir takım yada fedarasyon değil bir aile olduklarını, tabi ki bu ailenin içinde arada üzüntüler, sıkıntılar yaşanabileceğini ancak hepimizin ortak menfaati için Türk futbolunun bir arada olması gerektiğidir ifadesinde bulundu. Demirören yine ifadelelerine, Klüpler Birliği Başkanı Göksel Gümüşdağ ile çok başarılı bir anlaşma içinde olduklarını ve böyle de devam etmek istediklerini söyledi. Aynı zamanda bu işle ilgilenen 5 firmaya da çabalarından dolayı teşekkürü eksik etmedi.
BU GELEN PARA İYİ BİR ŞEKİLDE DEĞERLENDİRİLMELİ
Bu sene kulüplerin eline geçen toplam paranın 360 milyon dolar + KDV olduğunu  söyleyen federasyon başkanı Yıldırım Demirören, 2017 yılının haziran ayından itibaren 500 milyon dolar + KDV . Yani bunu daha açık bir dille ifade edecek olursak, dolar bazında yüzde 20 kadar bir artış söz konusu olduğunu, bu rakamın çok büyük olduğunu ancak Türk futbolunun bu büyük parayı faydalı ve verimli bir şekilde kullanması gerektiğini söyledi. Bu büyük paranın verimli kullanılıp değerlendirilmesinin de ancak ekonomik gücü Sayın Başkan Göksel Gümüşdağ’ın da ifade ettiği gibi kulüplerimizin düzgün bir şekilde kullanması ve alt yapıya vereceğimiz önemle ile belirlenir dedi. Ardından bugünün büyük bir öneme sahip  olup tarihi gün olarak anılabileceğini ve Türk Futbolunun önünün çok açık olduğunu ve zamanla daha da başarılı gelişimler göstereceğini söyleyebilirim diyerek açıklamasını sonlandırdı.

 

Bülent Bolcu (bulent@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.