Son Dakika Haber

Banvit – Darüşşafaka Doğuş Maçının Ardından

Spor Toto Basketbol Süper Lig’de sezonun 2.haftasında Banvit ile Darüşşafaka Doğuş karşı karşıya geldi. Banvit kendi sahası olan Kara Ali Acar Spor Salonu’nda rakibini ağırladı. Maç başlamadan önce, faal hakemliklerini bitiren Recep Ankaralı ve Engin Kennerman için plaket töreni hazırlandı. Plaketlerini, Banvit Basketbol Kulübü Başkanı Özkan Kılıç’tan alan hakemlerin plaket töreninin ardından müsabaka başladı. Karşılaşma, Banvit’in kendi sahasında Darüşşafaka Doğuş’u uzatmalarda 93-88 skor ile yenmesiyle son buldu.

     Karşılaşma karşılıklı ataklar ile başladı. İlk 5 dakika itibari ile Darüşşafaka Doğuş mücadelede öne çıkan takım oldu.  Clayburn ve Oğuz Savaş’ın basketleri ile 7-6’lık skor ile öne geçen Darüşşafaka Doğuş, 6.dakidada ise Banvit’in ataklarını durduramadı. Vidmar ile Chappell’in basketleri ile Banvit, aradaki farkı kapatarak, Darüşşafaka Doğuş karşısında 3 sayılık fark açtı. Bu anda skor tabelası 11-8 Banvit’in lehine idi. Oyunun ilerleyen dakikalarında Banvit, rakibi Darüşşafaka Doğuş’a karşı ani ataklarda bulundu ve ilk çeyrek 18-16 Banvit’in üstünlüğü ile sona erdi.

    Mücadelenin 2.çeyreğinde etkili oyununu oynamaya devam eden ev sahibi takım Banvit, rakip alandaki baskısını artırarak aradaki farkı 13 sayıya çıkarmayı başardı. Banvit, Can Maxim Mutaf ve Theodore’nin sayılarıyla devreyi 43-30 gibi bir skor ile bitirdi. Banvit, rakibi olan Darüşşafaka Doğuş’un oyuncularından  Clayburn ve Moerman’ın basketlerine karşılık vererek 23.dakikada aradaki farkı 16 sayıya çıkardı. Darüşşafaka Doğuş, bu dakikalarda aradaki farkı azaltmak için büyük çaba sarf etti. Ancak ev sahibi Banvit, son çeyreğe 61-50 önde girdi. Son periyot olan dördüncü periyotta Darüşşafaka Doğuş, ev sahibini kendi alanına hapsetti ve Banvit’in karşı atak yapmasını engelledi. Darüşşafaka Doğuş, Wanamaker, Harangody ve Moerman gibi oyuncularıyla etkili hücum yaparak son dakikaya 80-78 önde girdi. Ev sahibi Banvit ise bu sayılara karşı Oralik’in serbest atışlarıyla cevap verdi ve skoru 80-80 yaparak uzatmalara eşitlikle girdi. Normal sürenin bitmesi ile oynanan uzatmalarda sahaya hâkim takım ev sahibi Banvit oldu. Uzatmalarda, Theodore ve Orelik’in sayılarıyla Banvit sahadan 93-88 galip ayrıldı.

Fırat Hangut (firat@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com "Basketbol Haberler?" alanında içerik editörü. Hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.