Son Dakika Haber

Aziz Yıldırım'a Rekor Ceza Geldi

Aziz Yıldırım, geçtiğimiz günlerde basketbol müsabakasını izlemek için tribünde yerini almıştı. Daha sonradan ortaya çıkan ufak bir tartışma büyüyerek, Aziz Yıldırım’ın sinirlerinin gerilmesine neden olmuştu. Yakın Doğu Üniversitesi – Fenerbahçe karşılaşması sırasında ortalık maç öncesinde hayli karıştı.

Aziz Yıldırım Tokat Atmıştı

Yakındoğu Üniversitesi – Fenerbahçe maçını takip eden Aziz Yıldırım, bir anda sinirlerine hakim olamadı. Yakın Doğu Üniversitesi başkanı ile tartışmaya başlayan Aziz Yıldırım, başkan Işık Eyigüngör’e yumruk attı. Daha sonrasında araya giren insanları da umursamayan Yıldırım, karşı takım başkanının yine üzerine yürümeye çalıştı.

Eyigüngör Canlı Telefona Bağlandı

Olayın yaşanmasından kısa süre sonra bir televizyon programına bağlanan Eyigüngör, Aziz Yıldırım hakkında sorulara yanıt verdi. Neden yumruğa maruz kaldığını açıklamayan başkan, ‘’Bunu neden yaptı bilmiyorum. Kendisine sormanız gerekiyor. Zaten maç sonunda kendisinden şikayetçi olacağım. Kendisiyle hiçbir tartışma yaşamamama rağmen, üzerime geldi. Bunu herkes gördü. Kendisi tribüne geldiğinde hoş geldiniz diyerekten elimi uzattım. Bu davranışıma karşılık yumruk yedim. Başka da bir şey yok. Kendisiyle hiçbir şekilde tartışma yaşamadığımızı tekrardan söylüyorum.’’ Açıklamalarını yapmıştı.

Aziz Yıldırım’a Beklenen Ceza Geldi

Türkiye Basketbol Federasyonu, ceza vermek için çalışmalara başlamıştı. Tarafların görüşlerini aldıktan sonra fotoğrafları detaylıca inceleyen federasyon, Aziz Yıldırım’a 6 ay hak mahrumiyeti cezası verdi. Aynı zamanda Aziz Yıldırım’a 45 bin TL fatura kesildi.

Olaylı Karşılaşmayı Yakın Doğu Kazanmıştı

Olaylarla gelişen maç, Yakın Doğu’nun galibiyetliyle son buldu. Maçtan hemen sonra da şikayetçi olmak için çalışmalara başlayan Eyigüngör, kısa sürede şikayetini verdi. Aynı zamanda olayların başlamasıyla beraber Emniyet Müdür Yardımcısı Oğuz Çuhadar da oraya geldi. Aziz Yıldırım ve Oğuz Çuhadar arasında da kısa bir tartışma yaşandı fakat, bu tartışma büyük bir boyuta yükselmedi. Karşılaşmayı Yakın Doğu Üniversitesi 78-70 kazandı. Maçın bitiminin ardından da tribünde hareketli dakikalar yaşandı. Emniyet güçleri tarafından olayın büyümesi önlendi.

Fırat Hangut (firat@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com "Basketbol Haberler?" alanında içerik editörü. Hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.