Son Dakika Haber

Aykut Kocaman’dan Flaş Volkan Demirel Kararı

Fenerbahçe’de geçtiğimiz Cuma günü oynanan maçtan sonra taşlar yerinden sarsılmış ve teknik direktör Aykut Kocaman istifanın eşiğine gelmiştir. 90’ıncı dakikada yenen gol sonrası Osmanlıspor’la 1-1 berabere kalan Fenerbahçe’de bu skor krize sebep oldu. 48 saat süren krizde yaşananlar; yönetim başta olmak üzere teknik direktör Aykut Kocaman’ı, futbolcuları ve camiayı da epey üzdü. Kocaman yaşananlardan sonra yardımcılarıyla bir toplantı yaptı ve takımın içerisinde bulunduğu durum ve bu durumdan çıkış yollarıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Kocaman bu toplantıda Volkan Demirel hakkında da konuştu.

Osmanlıspor karşılaşmasında Fenerbahçe son dakika puan kaybı yaşadı. Buna rağmen Aykut Kocaman, Volkan Demirel’in performansından oldukça memnun. Teknik heyet Sivasspor karşılaşmasında da eldivenleri tecrübeli kaleciye vermeyi planlıyor. Sarı kanarya Volkan’ın kalede olduğu 5 lig maçında 3 beraberlik ve 1 yenilgi alırken, 1 de galibiyet elde etti. Tecrübeli kaleci Fenerbahçe’nin Avrupa’da oynadığı 2-1 kazandıkları ve 1-1 beraberlikle sonuçlanan Strum Graz maçında da kaledeydi.

Fenerbahçe’de 1-1 biten Osmanlıspor maçında bitiş düdüğünün çalmasıyla birlikte büyük bir kriz yaşandı. Yaşanan kriz teknik direktör Aykut Kocaman’ın idmana çıkmasıyla sona erdi. Ancak 48 saat boyunca yaşananlar futbolcuları, yönetimi, camiayı ve Aykut Kocaman’ı da üzdü. Kocaman yaşanan sürecin ardından yardımcılarıyla toplantı yaparak bazı değerlendirmelerde bulundu. Kocaman aynı zamanda Volkan için de kararını verdi.

Aykut Kocaman yapmış olduğu toplantıda o akşam Osmalıspor’la berabere kalınmasında en fazla üzüldüğü kişinin kalede müthiş bir performans sergileyen Volkan olduğunu kaydetti. Toplantı esnasında tecrübeli teknik adam, “Volkan’a 6 maç sonra görev verdik. Yenen gole kadar çok iyi bir performans sergiledi. Açıkçası o golün yendiği dakika takım kadar Volkan’a da üzüldüm. Son zamanlarda idmanlarda çok iyi bir Volkan var. Çok çalışıyor. Ondan fazlasıyla memnunum” şeklinde konuştu.

Osmalıspor’la oynadıkları talihsiz karşılaşma sonrasında kendisinin de psikolojisinin pek yerinde olmadığını ve yaptığı açıklamada bunun büyük bir etkisinin bulunduğunu kaydeden teknik adam, yaşanan bu kötü durumdan çıkabilmek için en büyük payın kendisine düştüğünü ifade ederek ekibine, “Takımın içerisinde bulunduğu bu tablonun bir çözümünü bulacağız. Oyuncularım da ben de psikolojik bakımdan yıprandık. Öne geçtiğimiz maçlarda skoru koruma iç güdüsüyle hareket etmek takımın en büyük sorunu. Bu dezavantajı yok etmemiz gerekiyor. Bunu düzeltecek olan kişi de benim ve üstüme düşen neyse yapacağım” diyerek moral verdi.

17 puana sahip olan Fenerbahçe’de kalan 6 maç oldukça önemseniyor. Teknik heyetin kalan maçlarla ilgili hedefi 6’da 6 yapmak ve ikinci devreye 35 puanla girebilmek. Geri dönmeye karar vermesinden sonra bazı futbolcularla kısa kısa sohbetler eden teknik direktör Kocaman, “İlk yarıyı 35 puandan düşük bir puanla kapatırsak, şampiyonluk da iddialı olmamız oldukça zor. Ligin üçte birlik kısmı tamamlandı ve bu süreçte sergilenen performans hepimizi fazlasıyla yıprattı. Yeniden ayaktayız diyebilmek için devre arasına 35 puanla girmemiz gerekiyor” şeklinde konuştu. Teknik direktör Kocaman, milli takımlarda oynayan futbolcularının dönmesiyle beraber takımla toplantı gerçekleştirecek. Sivasspor maçına kadar da bu toplantılarını sürdürecek. Osmanlıspor maçında puan kaybetmelerine rağmen Volkan’ın performansını çok beğenen teknik heyet Sivasspor maçında da tecrübeli eldivene ilk 11’de şans verecek.

Feraye Kılınç (feraye@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.