Son Dakika Haber

Aykut Kocaman: İlk Devreyi 4'üncü Ya Da 5'inci Sırada Bitiririz

Atiker Konyaspor'un Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Osmanlıspor maçında son dakikalarda gelen golle aldıkları 1 puanın son derece önemli olduğunu aktardı. Süper Lig'de başkent ekibi Osmanlıspor ile 1-1 berabere kalan Atiker Konyaspor'un teknik direktörü Kocaman, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, Osmanlıspor müsabakasını sezonun ilk yarısının bitmesine 4 hafta kala geçiş maçı olarak gördüğünü söyledi. Kasımpaşa ve Gaziantepspor galibiyetiyle yavaş yavaş yüksek tempo yakalamaya başladıklarını ifade eden Aykut Kocaman, kendi sahalarında oynamanın verdiği avantajla galibiyeti çok arzuladıklarını kaydetti. Osmanlıspor'u yenip 3 puan almaları halinde ilk devrenin bitmesine kalan 4 maçla beraber ligi dördüncü ya da beşinci olarak bitirebileceklerini dile getirdi. Ancak son dakikalarda gelen golle galibiyeti kaçırdıklarını ama yine de aldıkları 1 puanın son derece olumlu olduğunu vurguladı. 16 maçta 24 puan beklediklerini dile getiren Kocaman, bir eksik bir fazla bu hedefe ulaşacaklarını kaydetti. Hedeflerine çok yaklaştıklarını anlatan Aykut Kocaman, sezon sonu itibariyle de Süper Lig'i 4 ile 6'ıncı sıralar arasında bir yerlerde bitirebileceklerini bildirdi.

Atiker Konyaspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman, bir gazetecinin ligin 13'üncü haftasında oynanacak Fenerbahçe - Beşiktaş derbisi hakkındaki görüşlerini sorması üzerine de bu maç hakkında şimdiden konuşmanın doğru olmayacağı cevabını verdi. Beşiktaş'ın çok iyi bir takım olduğunu ancak Fenerbahçe'nin de son haftalarda toparlanarak çok iyi performans sergilemeye başladığını anlatan Kocaman, bu sebeple sarı – lacivertlilerin, Beşiktaş'ı yenme ihtimalinin doğduğunu söyledi.

Akçay: İki Takım Da Sonuna Kadar Mücadele Etti

Osmanlıspor Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay ise maçtan önce karşılaşmanın çok kolay geçmeyeceğini bildiklerini aktardı. Seyir zevki yüksek bir müsabaka yaşandığını vurgulayan Akçay, iki takımın oyuncularını ortaya koydukları futboldan dolayı kutladı. Oyuncuların yüksek düzeyde görsel bir şölen ortaya koyamadıklarını ancak sonuna kadar mücadele ederek saygı ve teşekkürü hak ettiklerini belirtti. Reşit Akçay, Fenerbahçe - Beşiktaş derbisi hakkında da sonuç verip tahminde bulunmanın spekülatif olabileceği yorumunu yaptı. İki takımın da birbirine üstünlük sağlayacak artılarının ve eksik yönlerinin bulunduğunu hatırlatan Akçay, derbilerin beraberlikle bitme oranının çok yüksek olduğunu, bu sebeple söz konusu maçın da berabere bitmesini tahmin ettiğini kaydetti.

Bülent Bolcu (bulent@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.