Son Dakika Haber

Avrupa Basını Beşiktaş’ın Galibiyetini Manşet Yaptı

Şampiyonlar Ligi G Grubu karşılaşmalarında dün sahasında Leipzig’i ağırlayan Beşiktaş, sahadan galip ayrılmasını bildi. RB Leipzig’i 2-0’lık skorla geçen siyah beyazlılar, grubunda puanını 6’ya yükseltti. Beşiktaş’ın başarısı Avrupa Basını tarafından da manşetlere taşındı.

Vodafone Park’taki atmosfere övgü yağdıran Avrupalılar, Alman temsilcisi Leipzig’in yıldız futbolcusu Timo Werner’in kulaklarının sese dayanamadığını haberlerine konu etti.

Almanya’nın en önemli gazetelerinden birisi olan Der Spiegel manşetinde “RB Leipzig İstanbul’da kaybetti” diye yazdı. Karşılaşma esnasında elektriklerin 10 dakika boyunca kesilmesini de dile getiren gazete, bu durumun RB Leipzig’i kızdırdığını söyledi.

Beşiktaş’ın maça çok iyi başladığını ifade eden Der Spiegel, Leipzig’den Timo Werner’in sahada konsantrasyon ve denge kaybı yaşadığını, oyundan çıkmasının ise Alman temsilcisini kötü etkilediğini bildirdi.

Başka bir Alman gazetesi olan Bild’de manşetine Beşiktaş Leipzig maçını taşıdı. Timo Werner’den bahseden Bild, “Werner’in dolaşım sistemi İstanbul’da bozuldu” ibarelerine yer verdi. İstanbul’un atmosferinin Leipzigli genç futbolcuları kötü şekilde etkilediğini ve stadyum ortamına alışana kadar maçın 2-0’a geldiğini ifade etti.

Beşiktaş’la birlikte G grubunda mücadele eden Porto takımının ülkesi olan Portekiz’de de gazeteler Beşiktaş Leipzig maçına geniş bir şekilde yer verdi. Siyah beyazlı takımın galibiyetine değinen Portekiz Abola gazetesi, manşetten girdiği haberinde “Talisca ve Quaresma Beşiktaş için parladılar” diye belirtti. Müthiş taraftar desteğini arkasına alan Beşiktaş’ın Alman ekibine diz çöktürdüğüne değinen gazete,  RB Leipzigli yıldız oyuncu Timo Werner’e de değindi. Abola, “Beşiktaş taraftarının çıkardığı gürültü Werner’i kaçırdı” ifadelerinde bulundu.

Portekiz’de çıkan önemli spor gazetesi Record ise “Beşiktaş galibiyetle geri döndü” manşetini attı. Hafta sonu ligde ezeli rakibi Fenerbahçe’ye yenilen Beşiktaş’ın şampiyonlar liginde kayıpsız devam ettiğine vurgu yaptı.

İspanyol Marca gazetesi de Beşiktaş2ın Lepzig’i yenmesine sayfalarında yer verdi. Marca “Beşiktaş’ın vurduğu darbeler Leipzig’i bitirdi” şeklinde manşet attı.

 

 

 

Fahri İnce (fahri@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com "Avrupa'da Futbol" alanında içerik editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.