Son Dakika Haber

Avcı: Her Takım Lideri Yenelim Diye Sahaya Çıkıyor, İşimiz Çok zor

Süper Lig'in sürpriz ekiplerinden Medipol Başakşehir bu hafta sonu başkentte Gençlerbirliği deplasmanına çıkacak. Başakşehir'in liderliği kaptırmamak için evine mutlaka galibiyetle dönmesi gerekiyor. Medipol Başakşehir teknik direktörü Abdullah Avcı, artık kendileriyle karşılaşan her takımın sahaya, lideri yenme motivasyonuyla çıktığını söyledi. Başakşehir'in, diğer tüm takımlar için hedef haline geldiğini belirten Avcı, pozisyonlarını korumak için artık çok daha fazla çaba göstermeleri gerektiğini bildirdi. Avcı, maçlara fiziksel kondüsyondan daha çok zihinsel olarak çalıştıklarını aktardı. Bundan sonra başarılarının devamının, oyuncularının maçlara zihinsel olarak odaklanması ve hazırlanmasına bağlı olduğunu kaydetti. Başakşehir, Süper Lig'de Çünkü 13 lig maçını geride bıraktı. Hiç maç kaybetmeden yoluna devam eden ekip, 4 kez de Avrupa kupası maçına çıktı.

Ligde hızlı bir çıkışa geçen Gençlerbirliği'ne karşı çok zor bir deplasman maçı oynayacaklarını ifade eden teknik direktör Avcı, rakiplerinin savunmaya büyük önem verdiğini aslında savunmanın bu tip spor dallarının olmazsa olmazları arasında yer aldığını anlattı. Gençlerbirliği'nin savunmaya verdiği önem sayesinde ligin en az gol yiyen takımı unvanını taşıdığını vurgulayan Abdullah Avcı, Ümit Özat'ın göreve gelmesiyle rakiplerinin daha da güçlü hale geldiğini bildirdi. Başkent ekibinin, geçmişten beri hep bireysel yeteneklere sahip güçlü oyuncuları kadrosunda bulundurduğunu hatırlatan Medipol Başakşehir teknik direktörü Abdullah Avcı, Ümit Özat'a övgüler yağdırdı. Özat'ın başında bulunduğu takımın eski oyuncularından olduğunu ifade eden Avcı, göreve geldiği günden beri ekibi doğru dokunuşlarla çok iyi bir noktaya taşıdığını kaydetti. Bu sebeple Gençlerbirliği ile çok zorlu bir maça çıkacaklarını anlattı. Kazanma alışkanlıklarını başkentte de sürdürmek istediklerini dile getirdi.

Kulüp Yönetimini Tebrik Ediyorum, Herkes TL Kullanmalı

Abdullah Avcı, Medipol Başakşehir Futbol Kulübü'nde bundan sonra tüm teknik ekip ve futbolcuların ödemelerinin dolar yerine TL olarak yapılmasına yönelik karara da değindi. Hayatı boyunca hiç bir zaman böyle hesaplar yapmadığını ifade eden Avcı, başkanlarının çok güzel bir karar aldığını aktardı. Bu ülkenin içerisinde yaşadıklarını ve ona göre davranmak zorunda olduklarını anlatan Avcı, kulüplerinin ödemelerini hiç aksatmadan zamanında yaptığını bildirdi. Bu sebeple yönetimin paraları ister Türk Lirası ile isterse dövizle yatırabileceğini belirterek kendisinin bugüne kadar hiç bir zaman dolar ile anlaşma yapmadığını sözlerine ekledi.

Bülent Bolcu (bulent@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.