Son Dakika Haber

Aurelien Chedjou: Türkiye Çok Güvenli Bir Ülke

Türkiye son senelerde zor bir dönemden geçiyor. 15 Temmuz darbe girişiminden önce ve sonra yaşananlar ülkedeki spor iklimini de olumsuz etkiledi. Pek çok futbolcu terör olaylarını ve ülkedeki güvenlik sorununu bahane ederek takımından ayrılmak istiyor. Ya da maaşlarına zam yapılmasını aksi takdirde Türkiye’de kalamayacaklarını ifade ediyorlar.

Ama bir istisna var. Bunlardan biri Galatasaray'ın Kamerunlu futbolcusu Aurelien Chedjou…

Kamerun doğumlu futbolcu her fırsatta ülkemizden olan memnuniyetini dile getiriyor ve Avrupalıların ders alacağı nitelikte açıklamalar yapıyor. Galatasaray’ın Kamerunlu yıldızı Fransız basınına konuştu. Futbolcu adeta ders niteliğinde olacak şu sözleri sarf etti.

AVRUPALILAR YALAN SÖYLÜYOR

İstanbul iki kıtanın köprülerle birleştiği, 20 milyon insanın yaşadığı, 24 saat canlı bir şehir.  Avrupa’da Türkiye ile alakalı olarak kötü bir imaj çiziliyor. Bunun art niyetli bir çaba olduğunu düşünüyorum. İstanbul ile ilgili olarak Avrupa’da söylenenlerden hiçbiri gerçeği yansıtmıyor. Bir defa İstanbul 24 saat canlı bir şehir. Ben Katolik ve Hristiyan’ım. Ama ne kente ne de soyunma odasında asla bir problem yaşamadım. Türkiye’ye herkesin gelmesini şiddetle tavsiye ediyorum. Bazı olaylar oldu ama artık o sorunlardan eser kalmadı. Her şey kontrol altına alındı.

Fransız dergisine konuşan Kamerunlu yıldız Galatasaray-Fenerbahçe maçlarının adeta çılgınlık olduğunu söyledi ve Galatasaray’ın Türkiye’nin en büyük kulübü olduğunu söyledi. Türkiye’deki derbiler ve büyük takımlar hakkında şunları söyledi.

TARAFTARLAR HEP YANIMDA

Buradaki durum bir çılgınlık olarak tarif ediyorum. İki gün tatil için Bodrum'a gidiyorum, taraftar orada da yanıma geliyor. Futbola aşırı bir ilgi var. İdmanları bile takip eden bir kitleden bahsediyoruz. Yurt dışında, maçlarda, antrenmanda, her yerdeler. Beşiktaş maçları çok ateşli geçiyor. Fakat en çılgın derbiler Fenerbahçe ile olanlar. Tüm şehir duruyor. Fenerbahçe'ye karşı hata şansınız yok, kazanmak zorundasınız. Taraftarımız cehennem atmosferi yaratıyor. Stresli maçlar oluyor. Ben de itiraf etmeliyim ki bu maçlara aşırı ve farklı biçimde motive oluyorum.

 

Bülent Bolcu (bulent@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.