Son Dakika Haber

Aslan 10 Numara İçin Onu İstiyor

Birkaç sezondur şampiyonluk potasından uzak bir görünüm çizen Galatasaray takımında yeni sezon için birçok bölge için transfer dedikodusu çıkıyor. İlk kesinleşen transfer haberi ise Napoli’de forma giyen Rumen stoper Vlad Chiricheş oldu. Bunun dışında forvet transferi de yürüten Galatasaray’da en ilginç transfer haberi 10 numara mevkiinde oldu. O bölgede Sneijder olmasına rağmen arayışlara girmesi Cimbomun Hollandalıyı satmak istediğini gösteriyor. Igor Tudor ile bir türlü yıldızı barışmayan başarılı 10 numaranın gönderilmek istenmesinin tek sebebi bu değil. UEFA’nın Finansal Fair Play uygulamasına uymak zı-orunda olan Galatasaray transfer bütçesi oluşturmak için maaşı yüksek olan oyuncuları teker teker göndermeye başladı.

Galatasaray 10 numara için Kimi İstiyor?

Daha önceleri Fenerbahçe ve Galatasaray’ın ısrarla istediği ama bir türlü iki takımında sonuç alamadığı Younes Belhanda için Cimbom tekrar nabız yoklamaya başladı. Stoper mevkisinin transferini halleden Cenk Ergün Faslı oyucu ile görüşmek için Fas’a gitti. Dinamo Kiev onu bir daha kiralamak istemediğini açık bir dille belirtti. Aynı şekilde Faslı yıldız da önümüzdeki sezon bir takıma kiralık olarak gitmek istemiyor. Ancak Belhanda’nın bonservis bedelini 9 milyon Euro olarak belirleyen Dinamo Kiev’in bu talebini oyuncu yüksek buluyor. Belhanda gelecek sezon başka bir takımda oynamak istediğini açık bir dille belirtti. Aslan bu transfer için 7 milyon Euro’luk bir bütçe ayırmış durumda. Belhanda ile görüşen Aslan oyuncuya yıllık 2.5 milyonluk bir teklif yaptı. Aslan şimdi gelecek olumlu haberleri beklemeye geçti.

Bülent Bolcu (bulent@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.