Son Dakika Haber

Arif Erdem ve Hakan Şükür İçin Karar Verildi

Galatasaray, dünkü görüşmede Arif Erdem ve Hakan Şükür’ün ihraç edilip edilmeyeceğini de konuştu. Dünkü toplantıda iki isim, oy çokluğuyla ihraç edilmedi. Bu duruma tepkilerin yükselmesiyle beraber Galatasaray, olağan üstü toplantı kararı aldı. Toplantıda ikilinin durumu konuşulurken, Arif Erdem ve Hakan Şükür için net karar verildi.

Görüşme sırasında tüzüğü göz önünde bulunduran Galatasaray yönetimi, dün Arif Erdem ve Hakan Şükür’ü oy çokluğuyla ihraç etmemişti. Bugün toplanan genel kurulda ise, tekrar tüzük göz önünde bulunduruldu ve gelen tepkiler üzerine de iki isim yönetim kadrosundan ihraç edildi.

2700 İhraç Daha

2.5 saat süren toplantıda, Dursun Özbek tüm kurul üyelerinin fikirlerini teker teker dinledi. En son da tüzük göz önünde bulunduruldu, Hakan Şükür ve Arif Erdem’in yönetimdeki aidatlarını ödemedikleri gerekçesiyle ihraç edildiler. Hakan Şükür ve Arif Erdem’in yanında 2700 genel kurul üyesi de takımdan tamamen ihraç edildi.

Dünkü seçimde ikilinin ihraç edilmemesi, sosyal medya ve televizyon kanallarında hayli tepki toplamıştı. Bu tepki nedeniyle kararını tekrar gözden geçirmek isteyen Galatasaray yönetimi, an itibariyle olağanüstü bir kurul oluşturarak tekrar görüşme sağladı. Görüşme çerçevesindeki tüzük göz önünde bulundurularak, Arif Erdem ve Hakan Şükür aidat borçları nedeniyle takımdan tamamen ihraç edildi.

Dün 5 Kişi İhraç Edildi

Aralarında Zekeriya Öz, Hakan Şükür, Arif Erdem, Hüseyin Avni Mutlu, İsmail Demiriz ve Şabahattin Harput’un da bulunduğu ihraç listesi oylamaya sunulmuştu. Oylamada sırasında da bu isimlerden sadece Hüseyin Avni Mutlu, İsmail Demiriz, Şabahattin Harput, Zekeriya Öz ve Hazım Sesli, takımdan ihraç edilmişti. Hakan Şükür ve Arif Erdem’in oy çokluğuyla takımdan ihraç edilmemesi de hem sosyal medyadan hem de takım içerisinden birçok tepki aldı. Bu tepkiler üzerine kararı yeniden gözden geçiren Galatasaray yönetimi, aidat borçları nedeniyle Hakan Şükür ve Arif Erdem’i de takımdan tamamen ihraç etti.

Bülent Bolcu (bulent@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.