Son Dakika Haber

Arda Turan'dan Geri Dönüş

Milli maçların bile önüne geçen Fatih Terim-Arda Turan olayında gelişmeler var.

2 Eylül’de A Milli Takım’ın Beştepe’de Cumhurbaşkanı’nı ı ziyaretiyle başlayan bu meselede tüm gözler milli futbolcunun 2011-15 tarihleri arasında oynadığı Atletico Madrid'e çevrildi.

Beştepe görüşülen bu konu sonunda Erdoğan'ın Terim ile kısa süreli özel bir görüşme yaptığı ve "Konuşulanlar milli takımı yıpratır. Arda hakkında olan düşüncelerinize bir daha bakın” dediği söylendi.

29 yaşındaki oyuncu Arda Turan'ın İspanyol takım Barcelona’da zirveye çıkması, ünlü oyuncuya milli takım kapılarının tekrar açılmasına sebep oldu. Bu durumun 'kişisel çekişme' gibi algılanmasını istemeyen Fatih Terim'in 6 Ekim'de Ukrayna, 9 Ekim'de de İzlanda ile oynanacak olan 2018 Dünya Kupası’nda takım kaptanını tekrar davet edilmesi bekleniyor.

Milli Takım teknik direktörü Fatih Terim'in çalışma arkadaşlarının Arda hakkında sorulan sorulara  , "düşünüp doğru kararı vereceğiz" dediği öğrenildi. Arda, Barça'da 8 maçta 4 gol 4 asist ile İspanya'da öne çıktı.

A Milli Takıma davet edilmeyen Turan, bir televizyon programında bu konularla ilgili açıklamalar yapmıştı. Turan, kendisine pirim hakkında iftira atıldığını öne sürmüştü. “ Parayla, çeşitli ithamlarla, pazarlıkla konuşmayın. Bunlar çirkin, hoş olmayan şeyler. Yapmayın, bu kişiler genç insanlar. Hocam açıklamasında çok güzel sözler iletti. Üzerimizde emeğinin çok olduğu doğrudur, emeğine saygımız yüksek. Bizde her durumda, her koşulda oynayarak kendimizi sahada gösteriyoruz.”dedi.

Galatasaray'dan Yanıt: Kiralık Kadro 

Arda Turan’ın 2011 yıllarında başarılı bir süreç geçirmesinin ardından Barcelona’ya transfer olan Turan, bu ekipte beklentiyi karşılayamaması ve olumsuz yorumlara karşı Arda’nın satış listesinde yer aldığı konuşulmuştu. Borussia Dortmund çıkan bu iddialar doğrultusunda Galatasaray cephesinden yanıt gecikmedi. Ekip, eski kaptanını transfer edebileceği belirtilirken bonservisiyle alınmasının güç olması sebebiyle, Arda’nın kiralık olarak kadroya dâhil edilebileceği konuşuldu.

Arda'nın Morali Bozuk 

Barcelona'da 1 yıl daha devam etmek isteyen Arda Turan’ın bu haberlerden sonra moralinin bozuk olduğunu ve menajeriyle bu durumu konuştuğu söylendi.

Kaynak Yaratmak İçin 

İspanyol takım Barcelona, Valencia'nın Andre Gomes'in transferine yer oluşturmak için Arda Turan'ı satış listesine eklendiği belirtildi.

 

 

 

 

 

 

 

Feraye Kılınç (feraye@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.