Son Dakika Haber

Arda Turan Galatasaray’a Kaptan Olarak Dönüyor

Yılan hikayesine dönen Arda Turan transferinin gerçekleşeceği kesinlik kazandı. Arda Turan’ın Galatasaray’a imza atması için gün sayılıyor. Yönetimin Kayseri maçı sonrası Barcelona ile masaya oturacağı haberleri çıkarken, yıldız futbolcu dün yapılan Real Madrid maçı kadrosunda yoktu.

Galatasaray Arda Turan operasyonu için artık gün sayıyor. Sarı kırmızılı ekip, Arda Turan’ı transfer edebilmek için Barcelona kulübü ile bu hafta içerisinde masaya oturmayı planlıyor.

Kayserispor karşılaşmasının tamamlanmasıyla birlikte hemen İspanya’ya hareket edecek olan yöneticiler, Arda’yı kiralık olarak Galatasaray’a getirmeyi düşünüyor. 30 yaşında olan futbolcunun zaten daha önce Galatasaray’a ‘evet’ dediği biliniyor. Bunun üzerine Galatasaray Barça’dan gelen son haberlerle de moral buldu. Çünkü, Katalan ekibin teknik direktörü Ernesto Valverde, Arda Turan’ı dün oynanan Real Madrid maçı kadrosuna almadı. İspanya Süper Kupa maçı kapsamında oynanan Barcelona – Real Madrid maçının 18 kişilik kadrosuna dahil edilmeyen Arda’nın gözden çıkarıldığı kesinleşmiş oldu. Bu durum Arda Turan’ı yetişmiş olduğu ve kaptanlığını yaptığı Galatasaray’a bir adım daha yaklaştırdı.

Oyuncunun Menajeri Ahmet Bulut’la Beraber Görüşecekler

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, yıldız futbolcunun transfer edilmesinin hem şampiyonluk için büyük bir katkı sağlayacağını hem de taraftar desteğinin artacağını düşünüyor. Böylesi büyük bir transfer sonrası taraftarını memnun edeceğini düşünen Galatasaray’ın sportif direktörü Cenk Ergün’ün, oyuncunun menajeri Ahmet Bulut’la birlikte Barcelonalı yöneticilerle buluşarak kesin bir sonuçla İstanbul’a Arda’yı alarak gelmeyi planladığı bildirildi. Galatasaray yönetimi Arda’nın transferini bu kez nihayete erdirmeyi planlıyor.

Kaptanlık Yeniden Arda’da

30 yaşında olan yıldız futbolcunun transferinin resmiyet kazanmasıyla birlikte kaptanlık pazubandının yeniden Arda’ya verilmesi bekleniyor. Selçuk İnan’ın yeni sezon oynanacak olan maçlarda fazla forma şansı elde edemeyeceği düşünülürken, birinci kaptanlığı Arda’nın alacağı tahminleri yapılıyor.

 

 

 

Bülent Bolcu (bulent@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.