Son Dakika Haber

Anadolu Efes – Ted Ankara Kolejliler Maçın Ardından

  Spor Toto Basketbol Ligi’nin ikinci haftası maçlarında heyecan devam ediyor. Ligin önemli takımlarından Anadolu Efes ve rakibi TED Ankara Kolejliler sezonun ikinci haftasında karşı karşıya geldiler. Abdi İpekçi Spor Salonu’nda oynanan maçta ev sahibi ekip Anadolu Efes, rakibi olan TED Ankara Kolejlileri 49 sayılık bir fark ile mağlup etti. Karşılaşma normal süre ile 109-60 Anadolu Efes’in galibiyeti ile bitti.

    Ligin ikinci haftasında Anadolu Efes ve TED Ankara Kolejliler karşı karşıya geldi. Maçın ilk periyodunda iki tarafında sert ve etkili savunması dikkat çekti. İlk 3 dakikada karşılıklı sayılarla geçen maçta 2-2, Anadolu Efes oyuncularından Cedi Osman ve Thomas’ın üç sayılık atış çizgisinden aldığı sayılar ile 7.dakikayı 14-10 önde bitirdi. Verilen molanın ardından oyuna etkili ataklar ile başlayan misafir TED Ankara Kolejliler Shorter ve Morrison’un sayılarıyla Anadolu Efes’in sayılarına cevap verdi. Bu sayıların ardından skora eşitlik geldi ve skor tabelası 16-16 oldu. Anadolu Efes periyodun sonlarına doğru yakaladığı 6-0’lık performansı ile ilk çeyreği 22-16 önde bitirdi. İkinci periyoda geçildiğinde TED Ankara Kolejliler etkili hücum yaparak skora denge getirmeye çalıştılar. Ancak lacivert beyazlılar, Dunston’un sayıları ile buna engel oldu. Anadolu Efes, yaptığı mükemmel savunma ile rakibi TED Ankara Kolejlilere geçit vermedi. Cotton’un yaptığı ataklar ile üç sayılık atışları skora yazdıran Anadolu Efes farkı çift hanelere taşıdı. Bu atakların ardından skorda 40-30 Anadolu Efes’in üstünlüğü vardı. Bu periyodun sonuna doğru Anadolu Efes, soyunma odasına 46-34’lük bir skor ile önde girdi

Maçın ikinci yarısının başlaması ile iyi oyununu devam ettiren Anadolu Efes, Cotton, Thomas ve Cedi Osman’ın sayıları ile aradaki farkı 20 sayıya çıkardı. Skor bu saniyelerde 56-36 idi. Etkili oyununu sürdüren Anadolu Efes 27.dakikada Omic’in sayısıyla aradaki farkı 31 sayıya çıkardı. Oyunun devamında tekrardan sahnede olan Omic pota altından attığı sayı ile ardaki farkı 41 sayıya çıkardı. Skor 83-42 olmuştu. Oyunun son kısımlarında temposunu devam ettiren Anadolu Efes, Samet Geyik’ in sayılarıyla aradaki farkı yaklaşık 50 sayıya çıkardı ve maç 109-60 Anadolu Efes’in galibiyeti ile tamamlandı.

Fırat Hangut (firat@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com "Basketbol Haberler?" alanında içerik editörü. Hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.