Son Dakika Haber

Anadolu Efes Anlamlı Bir Gün Yaşattı

Basketbol devi Anadolu Efes, güzel bir harekete imza attı. Bilecik Bozüyük Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu’ndaki kız basketbol takımını davet eden Anadolu Efes, gençlere hiç unutamayacakları bir gün yaşattı ve anlam dolu dakikalara eşlik edildi.

Geliştirilen sosyal sorumluluk projesi kapsamında, genç ve yaşlı tanımaksızın basketbol sevgisi herkese aşılanmalı. Bu süreçte de Anadolu Efes, yaptığı güzel hareketle bu iş için önemli bir adım atmış oldu. Adana Vakıfbank Ortaokulu ile karşı karşıya gelen Bilecik Bozüyük Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu, farklı bir mağlubiyet aldı. Sosyal medyada ve diğer çevrede üzüldüklerini belirten kız öğrencileri, Anadolu Efes davet ederek unutulmaz dakikalar yaşattı.

Olympiakos ile karşı karşıya gelecek olan Anadolu Efes, maç öncesinde mağlubiyet alan Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu öğrencilerini maç alanında ağırladı. Maç ortamına gelen öğrenciler için izin alındı ve bu izin sayesinde öğrenciler, aileleriyle ve öğretmenleriyle karşılaşmayı izlemek için gelebildiler. Öğrenciler, Anadolu Efes sahaya çıkarken de bir çıkış koridoru oluşturdular.

Takım kaptanı Doğuş Balbay ve Cedi Osman ile tanışan öğrencilerin tarifsiz mutluluğu yüzlerinden okunuyordu. Ayrıca davet edilen öğrenciler, oyuncular tarafından da motive edildi ve basketbol sevgisi aşılandı. Maç saati geldiğinde de davetli olarak tribüne geçen genç kız basketbolcular, Anadolu Efes karşılaşmasını da soluksuz şekilde takip ettiler.

Anadolu Efes – Olympiakos karşılaşması 77-69 bitti ve kazanan taraf Anadolu Efes oldu. Euroleague’de 17. Galibiyetini alan Anadolu Efes, zorlu bir mücadeleye tanıklık etti. Olympiakos ise 29.haftada 10. Mağlubiyetini almış oldu.

Maç sonunda davet edilen genç basketbolcu grubundan da açıklamalar geldi. Önce Anadolu Efes takımını tebrik eden gençler, basketbolu daha da sevdiklerinin altını çizdiler. Bunun yanı sıra da Anadolu Efes mücadelesini davetli olarak izledikleri için de gururlandıklarını söylediler.

Sosyal sorumluluk projesinde ilk önemli adımı Anadolu Efes atmış oldu. Bu proje kapsamının amacı da genç insanlara basketbol sevgisini aşılamak ve basketbolu sevdirmek. Önümüzdeki günlerde diğer takımlar bu konu hakkında çalışmalar da yapabilir. Bunu görmek için de günleri sayacağız.

Fırat Hangut (firat@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com "Basketbol Haberler?" alanında içerik editörü. Hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.