Son Dakika Haber

A Milliler Ukrayna’yı Farklı Yendi

EuroBasket 2017 hazırlıkları devam ederken A Milli Erkek Basketbol Takımı oynadığı özel maçta Ukrayna karşısında ezici bir galibiyet kazandı. Milliler 79-55’lik skorlar Ukrayna’ya fark attı.

2017 Avrupa Basketbol Şampiyonası hazırlıklarına devam eden A Milli Erkek Basketbol Takımı, oynadığı özel bir maçta Ukrayna’yı 79-55’lik skorla devirmesini bildi.

Ülker Sports Arena’da gerçekleştirilen mücadeleye etkili bir şekilde başlayan Türk Milli Takımı, Kenan Sipahi ve Cedi Osman’ın skorer oyunlarıyla 5’inci dakikada 13-4’lük skor elde etti. Kalan periyod süresince etkin bir savunma gerçekleştiren Milli Takım, rakibine kolay sayılar bulma imkanı vermedi. Ay- Yıldızlılar ilk çeyrekten 21-10’luk skorla ayrıldı.

Karşılaşmanın ikinci çeyreğinde ise karşılıklı basketler atıldı. Üst üste top kayıpları yaşayan Ukrayna karşısında ay yıldızlı ekip, Cedi Osman, Sinan Güler ve Doğuş Balbay’ın kaybettiği skorlarla 7-0’lık seri yakaladı. 18’inci dakikada 37-24’lük üstünlüğe ulaşan Milli Takım, Sinan Güler’in çeyreğin bitmesine 17 saniye kala kaydettiği 3 sayı ile ilk yarıdan 40-27 önde ayrıldı.

Her iki ekipte üçüncü periyoda sayı kaydederek başladı. Maçın 25’inci dakikasında Türkiye 50-31’lik üstünlüğü elde etmişti. A Milliler, hücuma kalktığında sayı üretmekte sorun yaşayan hücum da sayı Ukrayna’ya karşı Sertaç Şanlı’nın üst üste attığı basketler sonucu 3’üncü çeyreğin bitmesine 2 dakika 12 saniye kaldığında farkı 23 sayıya çıkarmışlardı. Ay yıldızlı milliler, Furkan Aldermir’in gerçekleştirdiği serbest atışlar sonrası final periyoduna 58-36 üstün girdi.

Diğer tüm çeyreklerde olduğu gibi dördüncü çeyrekte de üstünlüğünü koruyan Türkiye, karşılaşmadan 79-55’lik skorla ayrıldı. A Milli Erkek Basketbol takımının müsabakasını TBF (Türkiye Basketbol Federasyonu) Başkanı Hidayet Türkoğlu’yla birlikte, TBF Milli Takımlar Direktörü Haluk Yıldırım, TBF CEO’su Ömer Onan ve TBF Yönetim Kurulu Üyesi olan Hüseyin Beşok izledi.

 

 

Fırat Hangut (firat@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com "Basketbol Haberler?" alanında içerik editörü. Hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.