Son Dakika Haber

2017 Euroleague Final Four İstanbul'da Olacak

2017 Euroleague Final Four için İstanbul ev sahipliği yapmak için uzun süre çalışmış ve hazırlanmıştı. Sezonun da en iyi 4 takımı, 19-21 Mayıs tarihlerinde şampiyon olmak amacı ile Sinan Erdem Arena'da kozlarını paylaşarak mücadele verecek.

2017 THY Avrupa Ligi Dörtlü Finali için İstanbul ev sahipliği yapacağı resmi kaynakların aracılığı ile resmen açıklandı.
İstanbul'da yapılacak olan törende söz alan Euroleague Başkanı ve de CEO'su olan Jordi Bertomeu, "Basketbol, Türkiye de son yıllarında çok gelişti. İstanbul da, Final Four'a ikinci kez ev sahibi olacak ve Euroleague şampiyonu da Mayıs ayında da tacını İstanbul gibi önemli bir şehirde takacak. Sinan Erdem Arena'ya da tekrar döneceğiz" ifadelerini de kullanarak sempatik bir hava oluşturdu
19-21 Mayıs tarihlerinde gerçekleşecek olan Sinan Erdem Arena'nın da ev sahipliğini yapacağı 2017 Euroleague Final Four'da da sezonun da en iyi 4 takımı olan dört önemli takım şampiyon olmak amacı ile İstanbul da kozlarını paylaşacak.
Euroleague'de de bu yıl ülkemizi Fenerbahçe, Anadolu Efes, Galatasaray Odeabank ile Darüşşafaka Doğuş temsil da edecek. Sinan Erdem Arena stadında 2012 senesi döneminde Avrupa Ligi Dörtlü Finali gerçekleşmiş ve mutlu sona da ulaşan ekip Yunanistan takımı olan basketbolun önemli ismi olan Olympiakos olmuştu.
Kupayı İstanbul’da Verme Süper
Euroleague Basketbol Yönetim Kurulu Başkanı olan ve CEO’su olan Jordi Bertomeu açıklamalarının devamında ise şunları söyledi:
“Türkiye’nin basketbol konusunda son yıllarda aldığı müthiş yolun yanı sıra İstanbul’da rakiplerinden aşağı kalmayacak bir Final Four geleneğine de hakim. Dolayısı ile de önümüzde ki Mayıs döneminde Euroleague şampiyonuna da kupasını da burada vereceğiz ve bundan da heyecan duyuyoruz. Basketbol seyri bakımından en iyi deneyimlerden de birini yaşatan ayrıca taraftarların tarihte ilk defa tüm yıldızları da kendi şehirlerinde de görebilmeleri ile mükemmel seçim olan Sinan Erdem Spor Salonu’na da tekrar geri dönüyoruz. Euroleague’e her yıl daha fazla ilgi de göstermeye devam etmekte olan Türk taraftarlarının da Final Four’un da en önemli maçlarında da bize eşlik etmesi de süper olacak.”

 

Fırat Hangut (firat@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com "Basketbol Haberler?" alanında içerik editörü. Hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.